پیش دبستان و دبستان نیاوران؛ مدرسه ای آرام برای استعدادیابی

«آرامش دانش آموزانِ» دبستانی، برای برنامه ریزان «واحد نیاوران» در اولویت است. «علی اصغر معینی» با سی سال سابقه حضور و مدیریت در مدارس مختلف با همراهی کادری مهربان تلاش می کنند تا بچه ها در جای جای محیط مدرسه این آرامش را حس کنند. در تدوین برنامه ها نیز تقویت این رویکرد اهمیت دارد.

هم برای معلمان و هم برای مربیان و مشاوران مهم است که ابتدا شناخت کافی از استعدادهای دانش آموزان بدست آورند و سپس مبتنی بر این استعدادها، آموزش مهارت های مختلف را برنامه ریزی کنند. این مهارت ها همراه با فعالیت های آموزشی و پرورشی به دانش آموزان آموزش داده می شود.

آن ها همچنین در قالب درس مهارت های زندگی و فبک (فلسفه برای کوکان)، یاد می گیرند که چطور فکر کنند و با مسائل مختلف زندگی روزمره به بهترین شکل روبرو شوند. در این فرآیند، مشاوران مدرسه در کنار دانش آموزان هستند و به «رشد شخصیتی» آن ها کمک می کنند.

برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک برای والدین و فرزندان، «آموزش به همراه بازی»، شخصیت شناسی، کتابخوانی، کلاس های گاهشمار، برنامه دورهمی در روزهای جمعه و دپارتمان زبان مدرسه، برای «آموزش و پرورش چند بعدی» دانش آموزان پیش دبستان و دبستان پسرانه نیاوران برنامه ریزی شده است.

آدرس : نیاوران خیابان باهنر، نرسیده به میدان قدس، خیابان شفیعی، پلاک ۱۵

تلفن : ۲۲۷۱۱۳۸۱ – ۲۶۸۵۳۵۵۲