کسب ۵ مدال در رشته نانو، این بار از روسیه

تیم های نانو مجتمع علامه طباطبایی در جشنواره ابداعات و اختراعات روسیه ۲۰۲۳ سه مدال طلا و ۲ مدال نقره گرفتند. مجتمع علامه طباطبایی با ۵ تیم به صورت غیرحضوری در این مسابقات شرکت داشت؛ چهار تیم از دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد آبشناسان و یک تیم از دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی واحد پاسداران. نتایج این مسابقات فروردین ماه ۱۴۰۲ اعلام شد.

اعضای تیم پایه هفتم واحد آبشناسان که مدال طلا گرفت، دانش آموزان آریاز زندوکیلی، علی جبل عاملی و اهورا کریم زاده بودند. «کاربرد نانو اکسید مس در سلولهای خورشیدی» عنوان مقاله این دانش آموزان بود.

در تیم دیگر پایه هفتم واحد آبشناسان که موفق به کسب مدال طلا شد، طاها واحدیان، پارسا واحدیان، پوریا عین افشار و آروین رحمانی حضور داشتند. موضوع مقاله این تیم «سنتز نانو ذرات اکسید بیسموت» بود.

واحد آبشناسان دو تیم دیگر هم در این مسابقات داشت که یک طلا و یک نقره دیگر گرفتند. رایان مسعودی، محمد سام خانزاده و رادین ابراهیمی مهر اعضای تیم پایه هشتم بودند که با طرح «سنتز و کاربرد نانو ذرات اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم» در جشنواره ابداعات و اختراعات مسکو شرکت کردند و طلا گرفتند.

تیم دیگر واحد آبشناسان از پایه نهم هم متشکل از دانش آموزان پارسا کاتوزیان، مهراد جوهریان و حامد خلیلیان بود. این دانش آموزان مقاله تحقیقاتشان با عنوان «استفاده از میکرو و نانو حباب های موجود در بتن و سیمان های زئولیتی» را به جشنواره ارسال کرده بودند. مقاله این دانش آموزان در جشنواره مدال نقره کسب کرد.

دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی واحد پاسداران هم با یک تیم در جشنواره جشنواره ابداعات و اختراعات روسیه ۲۰۲۳ شرکت داشت که موفق به کسب مدال نقره شد. امیرحسین رهبری، ایلیا فتحی و بهراد برقی اعضای این تیم بودند. این دانش آموزان هم با مقاله «فرآیند اصطکاک اختشاشی آلومینیوم به کمک نانو ذرات» در جشنواره شرکت داشتند.

اخبار پیشنهادی