مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

خرسندیم که بهترین‌ها ما را انتخاب کرده‌اند

مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

پاسدارانی های دوره اول در تابستان هدفمند درس خواندند

دانش آموزان دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد پاسداران در پایگاه تابستانی هدفمند درس خواندند. «یعقوب امانی» مسئول آموزش واحد پاسداران درباره پایگاه تابستانی و برنامه های آموزشی مدرسه می گوید: «آشنایی با رشته های پژوهشی و تعیین رشته اولین برنامه دانش آموزان پایه هفتم واحد پاسداران در آغاز پایگاه تابستانی بود. هر دبیر ۲ جلسه با دانش آموزان پایه هفتم صحبت کرد که علاقمندی و استعداد بچه ها مشخص شود سپس کلاس های پژوهشی مدرسه در ۴ رشته نانو، هوافضا، رباتیک و نجوم آغاز شد. کلاس های پژوهشی دانش آموزان پایه هشتم و نهم که در طول سال تحصیلی برگزار می شد هم در تابستان ادامه یافت. »

کلاس های درسی دانش آموزان واحد پاسداران در تابستان در سه درس برگزار شد. امانی درباره جزییات این کلاس ها می گوید: «دانش آموزانمان در تابستان هدفمند درس خواندند. از اهداف اصلی ما دور نشدن آن ها از فضای مدرسه و کم کردن فشار درسی با شروع پاییز بود. به همین منظور در تابستان یک فصل از ریاضی و سه فصل از علوم (بخش زمین شناسی) و چند درس از زبان انگلیسی درس داده شد. در این ۶ هفته به دانش آموزان تکالیف روزانه و نمونه سوالاتی که در خانه حل کنند هم داده شد تا از زمان حضور در خانه هم به نحو احسن استفاده شود. همچنین زمان بندی در آزمون های تشریحی و تستی را به دانش آموزان یاد دادیم تا در آزمون جامع مشکلی نداشته باشند.»

به گفته مسئول آموزشی دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد پاسداران، ورزش و تفریح بخش دیگری از پایگاه تابستانی دانش آموزان بود: «اعتقاد داریم هدف اصلی پایگاه تابستانی درس خواندن و در عین حال لذت بردن از فضای تابستان است. به همین دلیل ۲ روز از برنامه ۴ روزه هفتگی مان در تابستان را به ورزش و اردو اختصاص دادیم. دانش آموزان در این مدت هر هفته به سالن ورزشی رفتند و در ۴ رشته فوتبال، والیبال، بسکتبال و تنیس روی میز به بازی پرداختند. همچنین در ۶ هفته بیش از ۱۲ اردوی تفریحی برای دانش آموزان همه پایه ها برگزار شد.» پایگاه تابستانی دانش آموزان دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد پاسداران با برگزاری آزمون جامع به پایان رسید.

اخبار پیشنهادی