مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

خرسندیم که بهترین‌ها ما را انتخاب کرده‌اند

مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

برنامه آموزشی سه مرحله ای؛ ویژه دانش آموزان پایه هشتم واحد فرمانیه

دانش آموزان پایه هشتم دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی- واحد فرمانیه با برنامه ای ۳ مرحله ای، از تابستان وارد فضای درسی شدند. «عباس حضرتی» مشاور پایه هشتم این واحد در این باره می گوید:« دانش آموزان پایه هشتم روند متعادلی را برای کسب آمادگی و شروع یادگیری مطالب درسی طی می کنند. در اولین گام برای این مهم، با برگزاری آزمون های تشخیصی در مباحثی خاص از درس های ریاضی، علوم و عربی، نقاط ضعف دانش آموزان را پیدا می کردیم و برای برطرف کردن آن نقاط ضعف کلاس هایی را طراحی کردیم.»

گام دوم این برنامه، ایجاد جو رقابت سالم بین دانش آموزان بود؛ حضرتی در این باره می گوید:« ایجاد انگیزه برای دانش آموزان از مهم ترین عوامل پیشرفت تحصیلی آن ها است. به همین دلیل ما از ۱۵ شهریور با مباحث انگیزشی و ایجاد جو رقابتی و مسابقه ای، اشتیاق دانش آموزان را به یادگیری و پیشرفت تحصیلی افزایش دادیم.»

مشاور پایه هشتم در انتها درباره “پیگیری” به عنوان گام سوم و تکمیل کننده این برنامه نام برد و افزود:« مشاوره های فردی و گروهی با دانش آموزان در پیگیری وضعیت آموزشی آن ها بسیار موثر است. علاوه بر آن، گزارش روزانه تکالیف، ثبت ساعت مطالعه و ساعت انجام تکالیف در سامانه و پیگیری گزارش زنگ به زنگ کلاسی از دیگر مواردی است که به عنوان مکمل مراحل قبلی، به تثبیت یادگیری مطالب درسی و افزایش آمادگی آموزشی دانش آموزان کمک قابل توجهی می کند.»

اخبار پیشنهادی