در رقابت های آسیایی رباتیک 2023 مالزی

یک علامه ای به نشان طلای رباتیک آسیایی رسید

«علی محمد جعفری جاهد» دانش آموز پایه هفتم دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی- واحد آبشناسان، به همراه تیم ایران، مدال طلای مسابقات رباتیک دانش آموزی آسیایی را کسب کرد.

در این رقابت ها که در آخرین روزهای سال ۲۰۲۳ میلادی به میزبانی مالزی برگزار شد، تیم دانش آموزی ایران، در رشته های سُمو، مسیریاب و نوآوری، دو نشان طلا کسب کرد. ۱۲ کشور در این رقابت ها شرکت کرده بودند که تیم ایران توانست عنوان نخست را بدست آورد. تیم های چین و ژاپن نیز دوم و سوم شدند.

«علی محمد جعفری جاهد»، عضو تیم رباتیک دانش آموزی ایران، علاوه بر کسب مدال طلای تیمی، در رشته تکنیکال ریپور، جایزه بهترین پروژه لیگ خلاقیت را بدست اورد. تیم دانش آموزی ۳۴ نفره ایران پس از کسب این موفقیت به کشور بازگشت.

دانش آموزان مدارس مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی از زمستان سال ۱۳۹۳ تا پاییز سال ۱۴۰۱ مجموعا بیش از ۲۴۰ مدال و رتبه برتر پژوهشی کسب کرده اند. این موفقیت ها در مسابقات جهانی و بین المللی رشته های پژوهشی رباتیک، نانو، هوافضا، نجوم، انیمیشن سازی، برنامه نویسی و سازه ماکارونی به دست آمده است. جدیدترین موفقیت دانش آموزان مدارس علامه طباطبایی، شرکت حضوری در مسابقات جهانی نانو در امارات است. علامه ای ها در این مسابقات، ۵ مدال کسب کردند.

علامه ای ها در این سال ها در مسابقات رباتیک جهانی اتحادیه اروپا، ژاپن، آلمان، روسیه، کره جنوبی و تایوان حضور داشته و مدال های متنوعی گرفته اند. فرانسه، انگلیس، لهستان، کرواسی، مالزی، رومانی، هندوستان و روسیه هم از جمله کشورهایی است که علامه ای ها در رشته «نانو» در آن ها انواع مدال طلا، نقره، برنز و رتبه های برتر دیگر کسب کرده اند.

کشف سیارک و نامگذاری آن ها به نام دانش آموزان مدارس علامه طباطبایی، حضور در مسابقات مختلف دانشگاه های برتر کشور در رباتیک و هوافضا و قهرمانی مداوم در جشنواره های دانش آموزی کشوری، استانی و منطقه ای از دیگر موفقیت های علامه ای ها در رشته های پژوهشی است.

اخبار پیشنهادی