مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

خرسندیم که بهترین‌ها ما را انتخاب کرده‌اند

مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

میردامادی ها از ابتدای سال تحصیلی در چه برنامه های فرهنگی شرکت کردند؟

دانش آموزان دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد میرداماد از ابتدای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در برنامه های متنوع فرهنگی شرکت کردند. «محمد علی محسنی» مسئول فرهنگی واحد میرداماد در گفتگو با خبرنگار سایت علامه طباطبایی درباره جزییات این برنامه ها گفت: «همزمانی آغاز سال تحصیلی و ایام شهادت امام حسین (ع) باعث شد که برنامه های فرهنگی مدرسه رنگ و بوی عاشورایی داشته باشند. در این مدت در چند مرحله مراسم عزاداری و سینه زنی داشتیم. همچنین هر سه شنبه مراسم خواندن دعای زیارت عاشورا را در مدرسه برگزار کردیم.»

حرکت دسته بزرگ عزاداری و برگزاری زیارت عاشورا

حرکت دسته بزرگ عزاداران میردامادی مهمترین بخش عزاداری دانش آموزان این مدرسه بوده است: «دسته عزاداران میردامادی روز هشتم مهرماه از صبح تا اذان ظهر در خیابان های اطراف مدرسه به سینه زنی و زنجیرزنی پرداختند. مداحی این مراسم بر عهده «علی صفی زاده» دانش آموز پایه هفتم واحد میرداماد بود. دانش آموزان با فرارسیدن اذان ظهر به مدرسه برگشتند و نماز جماعت را برگزار کردند. میهمانان ویژه این مراسم «حجت الاسلام کتابچی» مسئول تشکل امور مساجد، «سرگرد احمدی» فرمانده ناحیه شهید مفتح، «مهندس مومنی» فرمانده بسیج دانش آموزی منطقه ۳ و «سرگرد علیپور» جانشین پلیس راهور منطقه ۳ بودند.»

اردوی ۴ روزه به مشهد

اردوی مشهد برنامه فرهنگی دیگر میردامادی از ابتدای سال تحصیلی بود. محسنی درباره این سفر گفت: «پایه هشتمی های واحد میرداماد روز شنبه ۲۸ مهرماه با قطار عازم مشهد مقدس شدند. دانش آموزان در این اردو علاوه بر زیارت بارگاه مطهر امام رضا (ع) برنامه حرم‌شناسی و حرم‌گردی داشتند. همچنین حضور در آرامگاه فردوسی و آشنایی با شاهنامه برنامه دیگر میردامادی ها در این اردو بود. پایه هشتمی های واحد میرداماد در جُنگ شادی هم شرکت کردند. در این جنگ انواع بازی، نمایش، پانتومیم و مسابقه پرهیجان لباهنگ برای دانش آموزان در نظر گرفته شده بود.»

دیدار با مقام معظم رهبری

حضور در ورزشگاه آزادی و دیدار با مقام معظم رهبری اصلی ترین برنامه میردامادی ها در مهرماه بود. مسئول فرهنگی واحد میرداماد درباره این دیدار گفت: «روز قبل از دیدار عمومی مقام معظم رهبری، به همراه ۶ دانش آموز به اردوگاه باهنر رفتیم و روز بعد راهی ورزشگاه آزادی شدیم. در این دیدار «علی شکوهی»، «سجاد محمد ابراهیم»، «محمدرضا مرادی»، «پارسا پورکمال»، «حسام قجاوند» و «محمد مهدی سلمانی» همگی از پایه هشتم حضور داشتند.»

محسنی درباره شور و شوق دانش آموزان برای این دیدار گفت: «دانش آموزان بسیاری از مدرسه مشتاق این دیدار بودند ولی به علت محدودیت فقط این ۶ دانش آموز در این دیدار حضور داشتند. این دیدار بهترین فرصت برای بچه ها بود که از نزدیک مقام معظم رهبری را مشاهده کنند و هم قسم شوند که تا همیشه پیرو فرمایشات ایشان بمانند.»

اخبار پیشنهادی