تشریح فعالیت ها و وظایف معاونت ارتباطات مجتمع علامه طباطبایی

معاونت ارتباطات  مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه‌طباطبایی در اواسط سال ۹۴ با هدف تسهیل ارتباط بین خانواده‌ها و دانش‌آموزان با مدارس و پیگیری امور بین‌الملل همچون شرکت در مسابقات برون‌مرزی تاسیس شد. این معاونت، ارتباط بین دانش‌آموزان و اولیاء علامه ای با مدارس را از چند طریق امکان پذیر می‌کند.

هر مدرسه یک صفحه اختصاصی در سایت

 اولین راه ارتباطی سایت alameh.ir است که اخبار و گالری عکس‌های مراسم و اردوهای مدارس و اطلاعیه های مجتمع را در سریع‌ترین زمان ممکن منعکس می‌کند. در سایت alameh.ir هر مدرسه یک صفحه اختصاصی دارد و مرجع مطمئنی برای آشنایی کامل با هر واحد است. همچنین تاریخچه و ارکان مجتمع، فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی، نهادهای زیرمجموعه و موفقیت‌های دانش‌آموزان علامه‌ای به طور کامل معرفی شده است. دانش‌آموزان علامه‌ای در بخش بانک سوالات  سایت به مرجع سوالات آزمون‌ها و امتحانات هماهنگ مجتمع و درون مدرسه‌ای دسترسی دارند. همچنین برای دانش‌آموزان و همکاران به طور مجزا بخشی در نظر گرفته شده تا از آن طریق امور مربوطه را پیگیری کنند. معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل با در اختیار داشتن خبرنگاران حرفه ای همواره تلاش می‌کند با افزایش کیفیت خبررسانی و تصاویر استفاده شده در سایت و انتشار سریع آنها، رضایت خانواده بزرگ علامه ای را بیش از پیش جلب کند.

حضور مستمر در فضای مجازی

مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه‌طباطبایی در فضای مجازی حضوری پررنگ دارد. معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل هم اکنون مسئولیت تولید محتوا برای پیج اینستاگرام، کانال آپارات و کانال سروش مجتمع با نام «علامه‌ای‌ها» را بر عهده دارد و تمامی اخبار و تصاویر و اطلاعیه‌ها را علاوه بر سایت مجتمع از طریق فضای مجازی نیز به اطلاع خانواده‌ها می‌رساند.

ثبت خاطره مراسم؛ ساخت کلیپ و مستند

معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل با بهره گیری از افراد حرفه ای و متخصص، کلیپ‌ها و نماهنگ‌های جشن‌ها و مراسم متعدد مدارس علامه‌طباطبایی را تهیه و از طریق کانال آپارات منتشر می‌کند همچنین برخی ویدیوهای آموزشی از طریق کانال آپارات مجتمع در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد..پروژه مصاحبه با رتبه‌های زیر صد کنکور یکی از کارهایی بوده که در زمینه تولید کلیپ مستند بصورت سفارشی انجام شده است. ساخت مستند «آزمون ورودی» از دیگر پروژه های معاونت ارتباطات و امور بین الملل مجتمع بوده است.

طراحی و عکاسی

آماده‌سازی برخی اقلام تبلیغاتی (نظیر کارت دعوت، بنرها و پوسترها و.. ) مراسم، اردوها و مناسبت‌های گوناگونی که در مجتمع علامه‌طباطبایی برگزار می‌شود، از دیگر امور محوله به معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل است که توسط طراحان حرفه ای معاونت انجام می شود. با توجه به طراحی سایت، عکاسی حرفه ای عکس های مهم سایت را تهیه و عکس مراسم های مختلف مدارس را ثبت می کند.

انتشار سالانه کتاب سال مجتمع و نشریات متعدد

این معاونت در سه سال گذشته سه کتاب سال مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه‌طباطبایی را تهیه و منتشر کرده است. علاوه بر این مجله‌های پرشماری برای معرفی مدارس و شرکت های زیرمجموعه مجتمع تهیه شده است که به برخی از آنها اشاره می شود:

 • «تربیت نسل ۲۰۴۰ در مدرسه زندگی»، سال ۹۵

 • «کتاب بهشت انس»، ویژه شرکت در مسابقات قرآنی مجتمع علامه‌طباطبایی، سالهای ۹۵ و ۹۶

 • « ۱۲ سال در یک مدرسه تحصیل کنید»، ویژه نامه مدارس منطقه ۱، سال ۹۶

 • «محصلان جهانی، دانش‌آموزان علامه ای»، سال ۹۶

 • «تحصیل دختران و پسران منطقه ۴، ۱۲ سال با یک سیستم آموزشی»، سال ۹۶

 • «ماهنامه هفت و نیم»، دو پیش شماره، خرداد و دی ۹۶

 • کتاب سال مجتمع علامه‌طباطبایی، «مدرسه حرفه ای ها»، آذر ۹۶

 • ماهنامه هفت ونیم، از خرداد ۹۷ تا اردیبهشت ۹۹
  کتاب سال مجتمع علامه‌طباطبایی، «شور علامه شدن»، آذر ۹۷

  مجله فارغ التحصیلان مجتمع علامه طباطبایی، خرداد ۱۴۰۱

 •  

کمک به برگزاری همایش سراسری کارکنان مجتمع

معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل در کنار فعالیت های اطلاع رسانی به برگزاری هرچه باشکوه تر همایش سراسری معلمان، مدیران و کارکنان مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه‌طباطبایی، مراسم بازگشایی مدارس و روز معلم کمک می کند.

جشنواره دانش آموزی اوقات فراغت

با فرا رسيدن فصل تابستان، پر‌کردن اوقات فراغت نوجوانان و يافتن مکاني مطمئن و ايمن، دغدغه بسياري از خانواده‌ها مي‌شود. معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه‌طباطبایی با هدف ایجاد فضای رقابتی سالم و ایمن و مورد اطمینان خانواده‌ها به برگزاری «نخستين جشنواره دانش‌آموزي اوقات فراغت» با عنوان «جام جهاني فوتبال رايانه‌اي در تهران» کمک کرد.. این جشنواره دانش آموزی با حضور قریب به ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان سطح شهر تهران در رشته FIFA 18 برگزار شد. جشنواره دانش آموزی اوقات فراغت سال آینده نیز در واحد آبشناسان برگزار می شود.

کسب افتخار در سطح جهانی

بخش روابط بین‌الملل معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل مجتمع تاکنون هماهنگی اعزام سه اردوی برون مرزی به مسابقات پژوهشی Euro  Open 2016 در هلند، RoboCup 2016 در آلمان و RoboCup 2017 در ژاپن را بر عهده داشته است.

هماهنگی مستمر با مدارس

خبرنگاران و پرسنل معاونت ارتباطات و امور بین الملل به صورت روزانه با ۱۲ مدرسه علامه طباطبایی در ارتباط هستند و اخبار رویدادهای مدارس را آماده و پیشنهادهایی برای برگزاری و پوشش بهتر مراسم و برنامه ها ارائه می کنند. برای تسهیل در پوشش برنامه ها، در هر مدرسه یک رابط خبری حضور دارد که زیر نظر مدیر مدرسه با معاونت ارتباطات و امور بین الملل همکاری می کند.