مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

خرسندیم که بهترین‌ها ما را انتخاب کرده‌اند

مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

همساز؛ جشنواره‌ ای بزرگ برای نوازندگان علامه ای

مجتمع فرهنگي، آموزشي علامه طباطبايي هر سال جشنواره‌اي موسيقايي به نام«همساز» برگزار مي‌کند. در اين جشنواره، دانش‌آموزان با نواختن يکي از سازهاي سنتي ايراني مانند تار، سه تار، سنتور، تنبور، بربط، كمانچه، ويلن، دف و تنبك و يا سازهاي كلاسيك مانند پيانو، ويلن، ويلنسل، فلوت كليددار و گيتار(آكوستيك)با هم به رقابت مي‌پردازند.
«همساز» فرصتي براي دانش‌آموزان است تا در يک رقابت سالم در کنار خانواده‌هاي خود و ساير دوستان و همراهانشان شرکت کنند و هنرشان توسط داوران قضاوت شود.
بهترين موسيقيدانان و نوازندگان کشور، عضو هيات داوران جشنواره«همساز» هستند. برگزيدگان جشنواره «همساز»، به بخش استعدادهاي جوان جشنواره موسيقي فجر راه پيدا مي‌کنند و بسياري ديگر به عنوان نمايندگان استان تهران در رقابت‌هاي دانش‌آموزان سراسر کشور حضور يافته و رتبه‌هاي برتر را کسب مي‌کنند.
دانش آموزان علامه ای در جشنواره همساز در ۴ گروه با یکدیگر رقابت می کنند: گروه اول دانش آموزان دبستان های دوره اول پسرانه و دخترانه، گروه دوم دانش آموزان دبستان های دوره دوم پسرانه و دخترانه، گروه سوم دانش آموزان مقطع متوسطه اول پسرانه و دخترانه و گروه چهارم دانش آموزان مقطع متوسطه دوم پسرانه و دخترانه.
در سال های تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانش آموزان مدارس علامه طباطبایی در دو دسته سازهای جهانی (کلاسیک) و ایرانی (سنتی) و به صورت آنلاین در این مسابقات شرکت کردند.