۴ رتبه برتر، حاصل تلاش علامه ای ها در مسابقات قرآنی

بهمن ۹۷ – دانش آموزان دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد آبشناسان در مسابقات قرآن و عترت منطقه ۵ موفق به کسب رتبه های برتر شدند.

در رشته احکام، «مانی سبزواری» دانش آموز پایه هشتم رتبه دوم را کسب کرد. او در مورد نحوه شرکت در مسابقات منطقه گفت: «من با کمک خانواده و تلاش خودم توانستم در مدرسه اول شوم و به مسابقات منطقه راه پیدا کنم. در مسابقات منطقه هم از راهنمایی مربیانم استفاده کردم که در کسب این مقام تاثیر زیادی داشت.» او گفت مطالبی را که در رشته احکام یاد گرفته در زندگی روزمره نیز استفاده می کند.

در رشته انشا نماز، «امیر عباس صلاحی» دانش آموز پایه هشتم رتبه سوم را به دست آورد. او به خبرنگار سایت مجتمع علامه طباطبایی گفت: «روز مسابقات داخلی مدرسه چند سوال از مربی فرهنگی پرسیدم و بعد دانسته های خودم را جمع بندی کردم و در انشایم حس خودم راجع به نماز را نوشتم. انشای من از شنیدن صدای اذان تا نماز خواندن تشکیل شده است.» صلاحی در مسابقات بهشت انس سال گذشته در رشته مفاهیم و احکام رتبه دوم را کسب کرد.  

«محمد پارسا ولیخانی» دیگر دانش آموز پایه هشتم است که در رشته مفاهیم و تفسیر قرآن بر سکوی سوم قرار گرفت. وی گفت: «سوالات منطقه چهارگزینه ای بود و یک سوال تشریحی هم داشت که سخت بود با این حال توانستم نتیجه خوبی بگیرم و سوم شوم.» محمد پارسا ولیخانی از کودکی با قرآن مانوس است چرا که اعضای خانواده او همیشه قرآن می خوانند. او همچنین قرائت قرآن را هم به خوبی انجام می دهد و در مراسم مذهبی مانند عاشورا و تاسوعا در هیئت قرآن تلاوت می کند.

«محمد صادق دادرس» دانش آموز پایه هفتم در رشته حفظ قرآن کریم سوم شد. این دانش آموز از ۵ سالگی حفظ قرآن کریم را آغاز کرده و تا به حال ۴ جزء قرآن را حفظ است. او گفت: «تا به حال جزء ۳۰ و سورهای بقره و آل عمران را حفظ کرده ام. البته به خاطر این که زمان بیشتری برای مطالعه و درس خواندن می گذارم، سرعت حفظ کردن قرآن کمی پایین آمده است.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه : https://link.kvno.ir/_HI8hldsZ