تربیت دانش آموزانی چند بعدی در واحد گلستان

دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی- واحد گلستان در منطقه ۲۲ تهران واقع شده است. تربیت دانش آموزی چند بعدی که از نظر رفتاری، اخلاق مدار باشد و از نظر درسی مطابق شیوه های نوین آموزش ببیند، در این مدرسه انجام می شود. رسیدن به چنین اهدافی، بدون داشتن یک برنامه دقیق و منطقی امکان پذیر نیست. این برنامه دقیق اما، در واحد گلستان برای دانش آموزان فراهم است.

آموزش پرقدرت؛ حتی در دوران آنلاین

آموزش دانش آموزان در واحد گلستان، در سال های تحصیلی که آموزش به صورت آنلاین بود، مانند دوران آموزش حضوری، بسیار پویا و جدی  برگزار شد. زنگ بندی کلاس ها تفاوتی با زمان دایر بودن حضوری مدرسه نداشت و مطالب همه دروس با جدیت تدریس شد. در هر کلاس آنلاین، یک نفر پشتیبان به عنوان ناظر فنی و کیفی حضور داشت. حضور و غیاب دانش آموزان، نظارت بر روند تدریس دبیر و بررسی کیفیت کلاس ها، از وظایف پشتیبان کلاس های آنلاین گلستانی ها بود.

آموزش سه رشته پژوهشی

ویژگی اصلی کلاس های پژوهشی واحد گلستان، توجه به تفاوت های «هوشی» دانش آموزان است. این ویژگی ها برای هر دانش آموز منحصر به فرد است و دانش آموزان بر اساس آن در کلاس ها گروه بندی می شوند. کلاس های پژوهشی گلستانی ها در رشته های نجوم، هوا فضا و بازی سازی، با توجه به علاقه و استعداد دانش آموزان تشکیل می شود. هدف از برگزاری این کلاس ها، جذاب کردن فرآیند آموزش و استعدادیابی است.

استفاده مشاوران از نتایج آزمون ها

امتحانات دانش آموزان واحد گلستان علاوه بر آزمون های حضوری، به صورت «بسته های آزمون» هم برگزار می شود. این بسته ها که حاوی سوالات هر امتحان باست، روز قبل از امتحانات به اولیا دانش آموزان تحویل داده می شود. مشارکت اولیا در برگزاری آزمون در خانه، به سلامت و اعتبار نتایج به دست آمده از امتحانات کمک خواهد کرد. مشاوران مدرسه نیز از نتایج آزمون ها در برنامه ریزی های مطالعاتی هفتگی و ماهانه استفاده می کنند.

انتخاب بهترین رشته با هدایت مشاوران

بخشی از امور مربوط به هدایت تحصیلی دانش آموزان واحد گلستان، در قالب برگزاری برنامه های آشنایی با مشاغل و گفت و گو با صاحبان حرفه های گوناگون، انجام می شود. گلستانی های پایه نهم با کمک مشاوران مدرسه و شرکت در تورهای مجازی و حضوری که برایشان در نظر گرفته شده، رشته تحصیلی شان را برای دوره دوم دبیرستان به بهترین شکل انتخاب می کنند.