مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

خرسندیم که بهترین‌ها ما را انتخاب کرده‌اند

مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

تقویت انگیزه دبستانی های پاسداران با انجام فعالیت های متنوع آموزشی

برنامه های آموزشی متنوعی برای تقویت و بالا نگه داشتن انگیزه آموزشی دانش آموزان پیش دبستان و دبستان علامه طباطبایی-واحد پاسداران انجام می شود. «سارا علی محمدی» آموزگار پایه چهارم این واحد درباره تنوع این برنامه ها می گوید:« فعالیت بچه ها به دو شکل فعالیت در کلاس آنلاین و فعالیت در منزل تقسیم می شود. کلاس ها معمولا با ایجاد انگیزه شروع می شوند.»

به گفته علی محمدی ایجاد انگیزه در دانش آموزان به چند شکل انجام می شود:«پخش کلیپ های انگیزشی، قصه گویی یا داستان گویی توسط یکی از دانش آموزان و تورهای مجازی مربوط به مباحث دروس از راه های ایجاد شور و نشاط و تقویت انگیزه در دانش آموزان است.»

تکالیف دانش آموزان هم در راستای تقویت انگیزه دانش آموزان است؛ محمدی می گوید:« تکالیف مربوط به هر درس هم از دیگر راه های ایجاد انگیزه است. تکالیف دانش آموزان یا تکلیف به شکل عملی است مانند ساخت کاردستی، یا تحقیقی و پژوهشی است که مثال آن ساخت پاورپوینت های مختلف است و یا حالت گزارش دارد که به گزارش چگونگی انجام یک تکلیف درسی یا مبحث اموزشی اختصاص دارد؛ مانند گزارش جمع و تفریق اعداد. همینطور برای تمامی فعالیت های عملی دانش آموزان، جدای از ارزشیابی معلم، امتیازی از طرف خود دانش آموزان تعیین شده و این امتیاز، خود باعث افزایش انگیزه بچه ها در مطالعه دروس می شود.»

اخبار پیشنهادی