مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

خرسندیم که بهترین‌ها ما را انتخاب کرده‌اند

مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

با فرزندان خود که در آزمون ورودی قبول نشدند، چگونه رفتار کنیم؟

تغییر مقطع تحصیلی معمولاً با تغییر مدرسه همراه است. مدارس معمولاً برای جذب دانش‌آموز از آزمون ورودی و مصاحبه کمک می­گیرند. برخی از دانش ­آموزان در این آزمون­‌ها موفق می­شوند و برخی به نتیجه دلخواه نمی­رسند.

نتایج آزمون ورودی پایه هفتم مجتمع فرهنگی-آموزشی علامه طباطبایی اعلام شد. تعدادی از داوطلبان نتیجه دلخواه را کسب نکردند و ممکن است از این نتیجه احساس ناتوانی و یا سرخوردگی کنند. بهرامی روانشناس و مشاور دبیرستان دوره اول علامه­ طباطبایی–واحد گلستان در مصاحبه با خبرنگار «سایت علامه» گفت: « قبولی در آزمون ورودی مدارس نشانه توانمندی و یا ناتوانی نیست.» بهرامی اضافه کرد: «در آزمون ورودی شرایط دانش‌آموز تاثیرگذار است. برخی با بیماری و کسالت در جلسه حاضر شدند و برخی به دلیل نداشتن برنامه منسجم و مطالعه ناکافی نتیجه مطلوب کسب نکردند.» در هر حالتی دانش‌آموزان باید با واقعیت مواجه شوند  و مسئولیت کارهایشان را بپذیرند. وی افزود: « آینده درخشان دانش‌آموز صرفاً به محیط آموزشی بستگی ندارد بلکه می توانند در مدارس دیگر شرایط و آینده درخشانی را برای خود رقم بزنند.»

الهام پورمحمد درباره نحوه رفتار والدین با نوجوانان گفت:« خانواده‌ها نباید محبت مشروط به فرزندانشان داشته باشند. مثلا بگویند اگر در آزمون ورودی قبول شوی برای من ارزشمند هستی.» خانواده­‌ها باید تلاش کنند دانش‌­آموزان رضایت و ارزشمندی را در خود احساس کنند و برای مسائلی که با آن مواجه می شوند،راه حلی پیدا کنند. وی اضافه کرد:« نتیجه مطلوب همیشه به یک عامل وابسته نیست. عوامل بسیاری نتیجه و فرآیند را می‌سازند.» دانش آموزان باید یاد بگیرند برنامه جایگزین داشته باشند. شاید اگر در مقطعی نتیجه مطلوب گرفته نشود همین امر دلیل شروع راه و اتفاق جدید ­شود. اتفاقی که زندگی زیبایی بسازد.

اخبار پیشنهادی