آشنایی با کلاس های طرح ادونس

کلاس های طرح مدرسه پیشرفته (ادونس) مجتمع علامه طباطبایی از ۲۹ مهرماه آغاز شده و پنج شنبه ها برگزار می شود. در این طرح دانش آموزان پایه های هفتم و هشتم در درسهای ریاضی و علوم مطابق با آخرین استانداردهای جهانی مانند ۵E و NGSS و با رویکرد جستجوگرانه وتفکر خلاق آموزش خواهند دید. آشنایی با رویکرد حل مساله پیشرفته، از دیگر برنامه های طرح مدرسه پیشرفته (ادونس) است.

کلاس های طرح مــدرسه پیـشرفته (ادونس) شامل ۲ بخش الــزامی و اختیــاری است. بخش الزامی آن در روزهای پنجشنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۳ و بخش اختیاری آن در یکی از بعدازظهرهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته در قالب دو زنگ آموزشی برگزار می شود.

دانش آموزان پایه هفتم در بخش الزامی در دو زنگ ریاضی، یک زنگ فیزیک و یک زنگ شیمی شرکت می کنند. پایه هشتمی ها هم یک زنگ ریاضی، یک زنگ فیزیک و یک زنگ مشترک شیمی و زیست شناسی دارند.

در بخش اختیاری طرح ادونس دانش آموزان می توانند در یکی از طرح های دانش مغز (Brain Bee)، کاپ فیزیک و تفکر الگوریتمی (مهارت برنامه نویسی) شرکت کنند.

کاپ فیزیک

کاپ فیزیک برگرفته از مسابقات بین المللی فیزیکدانان جوان (IYPT) و هدف اصلی آن آموزش و گسترش پژوهش فیزیک در میان دانش آموزان دبیرستانی است. کاپ فیزیک زمینه های مختلف مانند مکانیک، الکتریسیته و مغناطیس، اپتیک، ترمودینامیک، سیالات، صوت و … را شامل می شود. دانش آموزان در کلاس های کاپ فیزیک به گروه هایی تقسیم می شوند و به هر گروه پروژه هایی داده می شود. فعالیت های دانش آموزان در هر گروه توسط گروه های دیگر داوری می شود. گروهی از دبیران نیز به این روند نظارت خواهند داشت.

دانش مغز

Brain Bee یک رقابت برای دانش آموزان دوره متوسطه است. این برنامه برای تحریک علاقه و هیجان در مورد تحقیقات مغز طراحی شده است. دانش آموزان در این کلاس ها مباحث مربوط به حافظه، خواب، هوش، احساسات، درک، استرس، پیری، تصویربرداری از مغز، عصب شناسی، انتقال دهنده‌های عصبی، ژنتیک و بیماری های مغزی را مطالعه می‌کنند.

تفکر الگوریتمی

در کلاس های تفکر الگوریتمی دانش آموزان در بازه دو ساله مهارت برنامه نویسی پایتون را به صورت کامل یاد می گیرند.

اخبار پیشنهادی