آزمون جامع اردیبهشت چطور برگزار می شود؟

سومین آزمون جامع دانش آموزان دبیرستان های دوره اول علامه طباطبایی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ روزهای ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت ماه به صورت «آنلاین» در «سامانه آزمون مجازی» برگزار خواهد شد. دانش آموزان ۲۱ اردیبهشت به سوالات دروس ریاضی و فارسی و ۲۲ اردیبهشت به سوالات دروس علوم و عربی پاسخ می دهند.

ساعت برگزاری آزمون

آزمون دانش آموزان پایه نهم ساعت ۸ صبح و برای دانش آموزان پایه هفتم ساعت ۱۰:۱۵ صبح آغاز می شود. پایه هشتمی ها هم ساعت ۱۲:۳۰ در آزمون شرکت می کنند.

تعداد سوالات آزمون

 مجموع سوالات آزمون در روز اول ۳۵ سوال است. دانش آموزان هر سه پایه هفتم، هشتم و نهم  در این روز به ۲۰ سوال ریاضی و ۱۵ سوال فارسی پاسخ می دهند. روز دوم هم ۲۰ سوال علوم و ۱۵ سوال عربی برای دانش آموزان طرح می شود.

زمان پاسخ به سوالات

زمان پاسخ به سوالات هر درس به این شرح است: ریاضی ۶۰ دقیقه، فارسی ۳۰ دقیقه، علوم ۵۰ دقیقه و عربی ۳۰ دقیقه.
 

چطور به سامانه آزمون مجازی برویم؟

درگاه شرکت در آزمون (سامانه آزمون مجازی) از طریق سایت مجتمع به آدرس alameh.ir در بخش امور دانش آموزان قابل دسترسی است.

روش اعلام پایان آزمون

تمامی دانش آموزان موظف هستند پس از پایان آزمون خود بر روی دکمه «اتمام آزمون» کلیک کرده و نتایج آزمون خود را ارسال کنند. در صورتی که پس از برگزاری آزمون، به هر دلیل،  مشخص شود دانش آموزی این فرایند را بطور کامل انجام نداده است، به منزله عدم شرکت در آزمون لحاظ خواهد شد.

در صورت بروز مشکل چه باید کرد؟

در صورتی که دانش آموز هنگام برگزاری آزمون با مشکل قطع ارتباط مواجه شود می بایست در همان زمان از طریق گزینه «ارتباط با پشتیبانی» مشکل را به اطلاع پشتیبان آزمون برسانند.

اخبار پیشنهادی