مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

خرسندیم که بهترین‌ها ما را انتخاب کرده‌اند

مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

شرح وظایف و برنامه های شورای عالی فرهنگی و هنری

تقویت روحیه، کشف استعداد، ساختن اخلاق

پرورش دانش‌آموزاني با مهارت و چند‌بعدي، یکی از وظایف اصلی «شوراي عالي فرهنگي، هنري» مجتمع علامه طباطبایی است.

راهبرد اصلي «شوراي عالي فرهنگي، هنري» مجتمع علامه طباطبايي، ارائه الگويي مناسب براي زندگي دانش‌آموزان است. در اين الگو، تقويت قدرت انتخاب، پرورش استعدادها، ايجاد انگيزه و تقويت روحيه تعبد، پشتکار و تلاش مستمر براي رسيدن به هدف و انسان‌دوستي، جايگاه ممتازي دارند.

«شوراي عالي فرهنگي، هنري» مجتمع، فعاليت‌هاي فرهنگي را در عناوین مختلف مثل آموزش خانواده، کانون قرآن و عترت، کانون هنر، بهداشت، اوقات فراغت، توليد محتواي فرهنگي و… دسته‌بندي کرده که براي هر کدام، پروژه‌هايي خاص تعريف شده است.

 

تدوين برنامه‌های کلان فرهنگي

يکي از مهمترين مسئوليت‌هاي شوراي عالي فرهنگي، هنري تدوين برنامه کلان فرهنگي مجتمع علامه طباطبايي است. اين شورا در حوزه امور تربيتي و فعاليت‌هاي پرورشي، مجموعه‌اي از برنامه‌ها را طراحي و اجرا مي‌کند تا به نهادينه‌کردن صفات اخلاقي در دانش‌آموزان کمک کند. «شوراي عالي فرهنگي، هنري» به فعاليت‌هاي پرورشي توجهي خاص دارد و آن را بازوي کمکي امور تربيتي مي‌داند.

برگزاری برنامه های متنوع

«شوراي عالي فرهنگي، هنري» عناوين و سرفصل‌هاي برنامه‌هاي فرهنگي از قبيل مراسم مذهبي، اردوها و زمان کلاس‌هاي کانون هنري را به مدارس علامه طباطبايي ابلاغ مي‌کند. مدارس در نحوه برگزاري و انتخاب مقاصد اردوها اختيار عمل دارند. هر مدرسه با توجه به منطقه‌اي که در آن واقع شده است، امکانات مدرسه، نظر انجمن اولياء و مربيان و شوراي دانش‌آموزي، جزييات برنامه‌هاي فرهنگي، هنري واحد خود را تدوين مي‌کند. راهبردهاي کلان اين برنامه‌ها در «شوراي عالي فرهنگي، هنري» تدوين مي‌شود. بيش از ۵۰ مورد فعاليت‌هاي فرهنگي، هنري در مدارس علامه طباطبايي صورت مي‌گيرد. برگزاري جشنواره‌هاي فرهنگي و هنری، يکي ديگر از وظايف شوراي عالي فرهنگي، هنري است. جشنواره‌هاي همساز (در زمينه موسيقي) و بهشت انس (در زمينه فعاليت‌هاي قرآني و مذهبي) از جمله بزرگترين جشنواره‌هاي دانش‌آموزي در سطح تهران است که در مجتمع فرهنگي، آموزشي علامه طباطبايي برگزار مي‌شود. در فضای آنلاین نیز برنامه های مناسبتی و استعدادیابی مختلفی برای علامه ای ها برگزار می شود. آدرنالین یکی از مهمترین مسابقات استعدادیابی است که تابستان ۹۹ برای نخستین بار در سطح مجتمع برگزار شد.

هم حضوری، هم آنلاین

دانش‌آموزان از هنگام ورود به مدرسه تا وقتی که از آن خارج می شوند، به نوعي با فعاليت‌هاي طراحي شده توسط «شوراي عالي فرهنگي، هنري» در ارتباط هستند. از برگزاري جلسه‌هاي اولياء و مربيان گرفته تا اردوهاي درون شهري و برون شهري همه با هدايت اين شورا برگزار مي‌شود. در دوران آنلاین نیز، تاثیرگذاری شورا در برنامه های دانش آموزان چشمگیر است. طراحی و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در فضای آنلاین به دانش آموزان کمک می کند که هم با روحیه و نشاط بیشتری در کلاس های درسی شان حاضر شوند و هم استعدادهایشان در رشته ها و بخش های مختلف فرهنگی و هنری را کشف کنند.