پرورش دانش آموزانی متفکر و موفق 

دانش آموزان دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد شریعتی در طول سه سال تحصیل در این مدرسه «درست اندیشیدن» و «اصول تفکر صحیح» را یاد می گیرند. دانستن این اصول به دانش آموزان کمک می کند در تمامی بخش های زندگی، تصمیماتی درستی بگیرند. درست اندیشیدن در کنار تقویت حس «مسئولیت پذیری» به عنوان دومین رویکرد اصلی مدرسه، منجر به تربیت افرادی معقول و متعهد می شود، شهروندانی که نسبت به خود و جامعه احساس تکلیف کنند.

 

روش های مختلف آموزشی در هر پایه

دانش آموزان واحد شریعتی در پایه های مختلف بر اساس اسلوب آموزشی ویژه خود درس می خوانند. برنامه های آموزشی برای دانش آموزان پایه دوازدهم، با هدف موفقیت در کنکورطراحی شده است. پایه دوازدهمی ها در طول سال تحصیلی در همایش ها و اردوهای مطالعاتی مختلفی شرکت می کنند تا برای مرحله پایانی دوازده سال تحصیل شان، آماده باشند. در پایه یازدهم، هدف، تعمیق آموزش است. آموزش در این پایه به گونه ای برنامه ریزی شده است که مطالب علمی در ذهن دانش آموزان، ثبت شود تا علاوه بر تسلط بالا در امتحانات نهایی، در پایه دوازدهم با هجوم انبوه مطالب رو به رو نشوند. در پایه دهم نیز تاکید بر روی یادگیری تشریحی مطالب درسی است. برگزاری کلاس های المپیاد و انتخاب دانش آموزان مستعد برای شرکت در این کلاس ها، از دیگر فعالیت هایی است که برای دانش آموزان پایه دهم واحد شریعتی در نظرگرفته شده است. همچنین مشاوره های منظم درسی در کنار برنامه های مدون و دقیق تحصیلی، راه را  برای دانش آموز واحد شریعتی هموارتر می کند. مشاوره های در واحد شریعتی به صورت فردی، گروهی با دانش آموزان و اولیا انجام می شود.

 

پرورش در کنار آموزش

در دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد شریعتی، برای دانش آموزان پایه دهم و یازدهم کلاس های متنوع پژوهشی و کانونی در نظر گرفته شده است. رویکرد این کلاس ها «مقاله محور» و «پروژه محور» است. دانش آموزان واحد شریعتی می توانند با شرکت در رشته های پژوهشی رباتیک، زیست پژوهی و برنامه نویسی، و رشته های کانونی مهارت های فنی، کار با چوب، عکاسی و تدوین، در شکوفایی استعدادهایشان گامی موثر بردارند. رشته های پژوهشی و کانونی در کنار مشاوره های حرفه ای، علاوه بر کشف توانایی های دانش آموزان، راهنمای خوبی هم برای انتخاب رشته تحصیلی او در آینده خواهد بود.  

 

درخشش در کنکور

مشاوره های تحصیلی، برنامه ریزی درسی، آزمون های کلاسی، آزمون های بیرون مجتمع، جلسه با اولیا و اردوهای مطالعاتی بخش های مختلف برنامه های دانش آموزان کنکوری واحد شریعتی است. ماحصل این برنامه ها درخشش دانش آموزان واحد شریعتی در کنکور ۱۴۰۱ بود. دانش آموزان دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد شریعتی در کنکور ۱۴۰۱ یک رتبه تک رقمی، ۲ رتبه ۲ رقمی و ۷ رتبه ۳ رقمی کسب کردند. فرجاد فلاح دانش آموز پایه دوازدهم این واحد، در رشته زبان رتبه تک رقمی ۹ و در رشته ریاضی هم رتبه ۹۶ کسب کرد. کیان علی اصغر دیگر دانش آموز این واحد هم موفق شد رتبه ۸۴ رشته زبان و ۲۵۲ رشته ریاضی را به دست آورد. دانش آموزان واحد شریعتی در کنکور ۱۴۰۱رتبه های سه رقمی دیگری هم به دست آوردند.

بهراد حسینی نیا رتبه ۴۳۶ رشته ریاضی، محمدرضا میرصانع رتبه ۵۴۴ رشته ریاضی، امید جلال الدین رتبه ۶۲۲ رشته ریاضی و ۵۸۷ رشته هنر و رهام جلالیان رتبه ۳۰۸ رشته تجربی و ۶۱۹ رشته زبان انگلیسی از برترین های واحد شریعتی در کنکور ۱۴۰۱ هستند.

دوازدهمی های واحد شریعتی امسال هم با برنامه های متنوع آموزشی برای کنکور آماده شدند؛ مشاوره های تحصیلی، برنامه ریزی درسی، آزمون های کلاسی، آزمون های بیرون مجتمع، جلسه با اولیا و اردوهای مطالعاتی بخش های مختلف برنامه های دانش آموزان کنکوری واحد شریعتی در سال تحصیلی بود.پرورش