چهار راهبرد کلیدی برای آموزش

پیش دبستان و دبستان علامه طباطبایی – واحد تجریش از مهر ماه سال 1397 آغاز به کار کرده است. این واحد آموزشی در اولین سال تاسیس و آغاز فعالیت، از تجربه ربع قرن فعالیت مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی در آموزش و پرورش بهره می‌برد. شورای مدرسه چهار اصل را به عنوان راهبردهای آموزش در نظر گرفته است. هر کدام از این راهبردها ناظر بر یکی از جنبه‌های تعلیم و تربیت دانش‌آموزان است.

 

راهبردهای چهارگانه مدرسه کدامند؟

اولین راهبرد در واحد تجریش «ایجاد محیط امن از نظر روانی» است. اگر کودک نسبت به محیط و افراد حاضر در آن احساس تعلق نماید، نه تنها بد رفتاری احتمالی نخواهد داشت بلکه فضایی برای رشد شخصیتش فراهم می‌شود. مبنای برنامه ریزی واحد تجریش بعد از ایجاد محیط امن روانی، «تقویت مهارت‌های تفکر، اندیشه ورزی و حل مسئله» است. پس از ایجاد فضای امن و پرورش تفکر، کودکان از نظر آموزشی به سطح مطلوبی که مد نظر مجتمع علامه طباطبایی و آموزش و پرورش است می‌رسند، بدون این که به آنها فشار درسی وارد شود. «توجه جدی به آموزش براساس کتابهای درسی» سومین راهبرد واحد تجریش است که بخش عمده از فعالیت‌های کلاسی و آموزش را به خود اختصاص می‌دهد. «یادگیری مشارکتی» راهبرد دیگر پیش دبستان و دبستان دخترانه علامه طباطبایی – واحد تجریش است. نحوه نشستن و قرار گیری میزها در کلاس به گونه‌ای است که همه کودکان در امر یادگیری مشارکت فعال داشته باشند. هر دانش‌آموز در طول سال تحصیلی یک یا چند پروژه ارائه می‌دهد. او از طریق انجام پروژه با روش‌های پژوهش و تحقیق آشنا می‌شود و اعتماد به نفس ارائه مطالب پیدا می‌کند.

 

برگزاری کلاس‌های لگو و یوگا

کلاس‌های فوق برنامه متنوعی برای دختران علامه‌ای در واحد تجریش در نظر گرفته شده که مکمل اجرای هر چه بهتر چهار راهبرد اشاره شده است. از جمله این فعالیت‌های فوق برنامه می‌توان به کلاس یوگا اشاره کرد. کلاس لگو نیز یکی دیگر از فعالیت‌های فوق برنامه در واحد تجریش است که باعث افزایش خلاقیت به وسیله ساختن سازه‌های مختلف بدون الگوی از پیش تعیین شده و تقویت ذهن هندسی می‌شود.

 

تحصیل در ساختمانی استاندارد

ساختمان مدرسه با بهره‌گیری از به روز ترین استانداردهای ساخت مکان‌های آموزشی، مناسب سن و سال نوآموزان بازسازی شده است. از رنگهای شاد و متنوع در ساختمان مدرسه استفاده شده است و حیاط مدرسه با چمن مصنوعی پوشیده شده است که ضمن کاهش آسیب‌های فیزیکی، حس حضور در طبیعت و در نتیجه آرامش را به کودکان القا می‌کند.


اگر در سامانه آموزشی مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی ثبت نام نکرده اید لطفا از طریق آیکون «ثبت نام در سامانه آموزشی» فرم مورد نظر را تکمیل و ارسال نمایید.