اخبار مدرسه

برگزاری کلاسهای مشترک المپیاد واحدهای شریعتی و پاسداران

تاریخ انتشار : 1396/7/11

معاون آموزشی دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد پاسداران از شرایط کلاسهای المپیاد می گوید.

المپيادهای علمی مدارس همه ساله در ايران و ديگر کشورها برگزار می‌شود و پس از برگزاری المپياد در سطح کشور، تيم‌هايی براي شرکت در مسابقات بين المللي تشکيل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

در هر سال تحصیلی تعدادي از دانش‌آموزان مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبايی در رشته‌های مختلف المپیاد در سطح کشور شرکت کرده و حائز رتبه برتر می‌شوند. دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد پاسداران از مدرسه هایی است که امسال کلاسهای مختلفی برای آماده کردن دانش آموزان دارند.

مشخص کردن مسیر علاقمندی دانش آموزان

سید محسن سید علیخانی معاون آموزشی دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد پاسداران، می گوید برنامه های این واحد برای المپیاد از تابستان آغاز شده است: « در پایگاه تابستانی کلاسهایی برای همه بچه ها برای معرفی المپیاد و رشته های آن برگزار کردیم. هدف ما این بود که اطلاعاتی کلی به دانش آموزان منتقل کنیم تا مسیر علاقه مندی و استعداد آنها مشخص شود. این کلاسها شامل ریاضی، فیزیک، کامپیوتر، شیمی، زیست، ادبی و نانو است.»

او درباره چگونگی مشخص شدن علاقه دانش آموزان به رشته های المپیاد می گوید:« علاقه مندی بچه ها بر اساس آگاهی آنها از رشته ها و همچنین نتایج کلاسهای تابستان مشخص می شود. بعد از پایان کلاسها آزمونی گرفتیم و افرادی را انتخاب کردیم.»

کلاسهای مشترک با واحد شریعتی

آنطور که سیدعلیخانی می گوید طبق برنامه ریزی ها کلاسهای المپیاد بین واحد پاسداران و شریعتی به صورت مشترک برگزار می شود:« در این کلاس و در هر گروه از مدرسه ما حداقل  5 یا 6نفر معرفی شده اند. در مجموع هم تلاش می کنیم حدود 35 نفر از دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد پاسداران در المپیاد حضور داشته باشند.»

گفتنی است مرحله اول المپیاد اواسط زمستان برگزار می شود و از قبول شدگان در اواخر اسفند آزمون دوم گرفته می شود.»