اخبار مدرسه

رتبه سوم پاسدارانی ها دوره دوم در مسابقات مدکاپ

تاریخ انتشار : 1397/12/7

تیم مکاسیستم دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد پاسداران در مسابقات مُدکاپ خوش درخشید.

تیم مکاسیستم دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد پاسداران در مسابقات مُدکاپ خوش درخشید. این مسابقات 26 بهمن ماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و تیم واحد پاسداران موفق شد در رقابت با دیگر تیم ها رتبه سوم را به دست آورد. «محمد علی گرکانی نژاد» دانش آموز پایه یازدهم مدرسه درباره این رقابت ها گفت: «مسابقات مدکاپ در سطح بالایی برگزار شد. هدف اصلی تیم ها ترکاندن یک بادکنک بود. ما باید این کار را با وسائلی که در اختیارمان گذاشتند به پیچیده ترین شکل ممکن انجام می دادیم.»

این دانش آموز افزود: «برای رسیدن به این هدف با چوب هایی که داشتیم دومینویی طراحی کردیم. این طرح بین حدود 30 تیم از مدارس مختلف به عنوان طرح سوم این رقابت ها انتخاب شد.» اعضای تیم مکاسیستم پاسدارانی ها دوره دوم در این مسابقات عبارت بودند از: «ماهان محمود نظری»، «محمد مهدی طباطبایی»، «پارسا محبی آشتیانی»، «آرشام لولوهری» و «محمد علی گرکانی نژاد».

مکاسیستم از کلاس های پژوهشی دبیرستان دوره دوم علامه طباطبایی – واحد پاسداران است که از ابتدای سال تحصیلی، چهارشنبه ها در این مدرسه برگزار می شود. هدف از مکاسیستم اجرای کارهای راحت با مکانیزم های پیچیده است.