اخبار مدرسه

معرفی نفرات برتر مسابقه کتابخوانی در واحد تهرانپارس

تاریخ انتشار : 1397/11/8

نفرات برتر مسابقه کتابخوانی در پیش دبستان و دبستان علامه طباطبایی واحد تهرانپارس مشخص شدند.

نفرات برتر مسابقه کتابخوانی در پیش دبستان و دبستان علامه طباطبایی واحد تهرانپارس مشخص شدند. این مسابقه دوشنبه 1 بهمن ماه برای دانش آموزان پایه های دوم تا ششم برگزار شد.

در پایان این مسابقه، در پایه دوم «پریناز همتی»، «آریانا حدادپور» و «نیوشا بازیار» به ترتیب اول تا سوم شدند. در پایه سوم «یسنا باصری»، «سارا گلزاری» و «تیارا تسبیح گوی» به طور مشترک مقام اول را کسب کردند، «ماهانا ابوالفضلی» و «ویونا نجفی» هم دوم و سوم شدند. همچنین «دیانا شرفی»، «هلنا حسینی» و «پرنیان مجدی» از پایه چهارم به ترتیب اول تا سوم شدند. در پایه پنجم هم «آرمیتا صفایی»، «راشین نوایی» و «غزاله آماده» رتبه های برتر را کسب کردند. «فاطمه کیان ارثی» و «هستی رضایی» هم دانش آموزانی بودند که در پایه ششم، اول و دوم شدند. دانش آموزان برتر این مسابقات، از پایه های چهارم، پنجم و ششم در مسابقات کتابخوانی منطقه 4 شرکت خواهند کرد.

تهرانپارسی ها چه کتاب هایی خواندند؟

کتاب معرفی شده از طرف آموزش و پرورش منطقه 4 برای دانش آموزان پایه دوم و سوم «موش کتابخانه» و برای پایه های چهارم، پنجم و ششم «پاپر» بود. «موش کتابخانه» داستان موشی است که در کتابخانه زندگی می کند. این موش هر شب یک داستان می‌نویسد و در قفسه کتابخانه می‌گذارد. روز بعد، بچه‌ها کتابش را پیدا می‌کنند و می‌خوانند. بعد از چند روز بچه‌ها کنجکاو می‌شوند و می‌خواهند با نویسنده این داستان‌ها آشنا شوند. «پاپر» هم داستان کبوتری است که به تنهایی زندگی می کند. اما حوادثی باعث می شود که با پرندگان دیگر آشنا شود.