مدرسه ای با آزمون های هدفمند

دبيرستان پسرانه دوره اول علامه طباطبايي - واحد پاسداران، 10 کلاس درس، کتابخانه، آزمايشگاه، کارگاه، سالن اجتماعات، نمازخانه و ناهارخوري مجزا دارد. فضاي داخلي اين مدرسه در تابستان 97، مطابق با استانداردهاي آموزشي، نوسازي شده است. کادر اجرايي حرفه‌اي اين واحد آموزشي مي‌کوشند تا مدرسه را به خانه دوم دانش‌آموزان تبديل کنند. خانه‌اي که دانش‌آموزان هم در آن درس بخوانند و هم زندگي کنند.

مهمترين استراتژي مدرسه

پرورش چند‌بعدي دانش‌آموزان استراتژي اصلي واحد پاسداران است. بنابراين توجه به حوزه‌‌هاي ورزشي، پژوهشي و پرورشي به اندازه توجه به بخش آموزش براي مسئولان مدرسه اولويت دارد. «صداقت»، «اعتماد ‌به نفس»، «مسئوليت‌پذيري» و «شجاعت» ويژگي‌هاي مهمي هستند که دانش‌آموزان در واحد پاسداران به آن ترغيب مي‌شوند. در واحد پاسداران، بخشي از مديريت کلاس‌هاي درسي و همچنين اجراي مراسم‌هاي مختلف به دانش‌آموزان واگذار مي‌شود. دانش‌آموزان در اين واحد آموزشي از امکانات مناسب رشته‌هاي پژوهشي برخوردارند.

برگزاري آزمونهاي هدفمند در سه سطح

دبيرستان دوره اول علامه طباطبايي - واحد پاسداران به صورت هفتگي و ماهانه آزمون‌‌هاي مختلفي برگزار مي‌‌کند که هر کدام از آن‌ها با اهدافي خاص و به صورت هوشمند طراحي شده‌‌اند. دسته اول آزمون‌‌ها، صرفا ميزان درک مطلب درسي دانش‌‌آموز را اندازه مي‌‌گيرند، دسته ديگر، علاوه بر ارزيابي اطلاعات دانش‌‌آموز، مديريت زمان و سرعت حل سوال را مي‌سنجد. در اين آزمون‌‌ها، دانش‌‌آموز ياد مي‌‌گيرد علاوه بر سرعت بالا، دقت و تمرکز خود را هم افزايش دهد. آزمون‌‌هايي هم براي افزايش خلاقيت دانش‌‌آموزان طراحي شده‌‌اند.

ورزش را تخصصي ياد ميدهيم

نگاه تخصصي به ورزش، باعث شده است تا دانش‌آموزان در مدارس علامه طباطبايي رشته ورزشي ويژه‌اي را بر اساس علاقه و استعدادشان برگزينند و به‌صورت اختصاصي آن را فرا بگيرند. در واحد پاسداران رشته‌هايي نظير فوتسال، بسکتبال، واليبال و تنيس روي ميز زير نظر دبير ورزش متخصص آموزش داده مي‌شود. همه ساله مسابقاتي در سطح مدرسه و مجتمع در رشته‌هاي مختلف ورزشي برگزار مي‌شود.

همفکري مستمر با خانوادهها

همکاري مستمر، مفيد و سازنده اولياء دانش‌آموزان و مدرسه از رويکردهاي اصلي مسئولان واحد پاسداران در سال تحصيلي آينده است. همفکري خانواده و مدرسه به پرورش بهتر دانش‌آموزان کمک مي‌کند. بنابراين انتقادات و پيشنهادات سازنده خانواده‌ها براي اداره بهتر مدرسه به‌طور مداوم دريافت مي‌شود و بعد از تطبيق با امکان‌هاي موجود اجرايي مي‌شود.