تحصیل در مجهزترین مدرسه

به یکی از بزرگترین و مجهزترین مدارس متوسطه دوره اول غیر دولتی کشور خوش آمدید. دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد آبشناسان با 20 کلاس درس، به گونه‌ای طراحی شده است که کلاس‌های هر پایه تحصیلی، در یک طبقه مجزا تشکیل می‌شود. این واحد آموزشی، سالن ورزشی سرپوشیده مستقل دارد و از زمین تمرین اختصاصی برای رشته پژوهشی رباتیک بهره می‌برد. تجهیزات آزمایشگاهی، کارگاهی و لابراتوارهای مناسب با کلاس زبان از امکانات کمک آموزشی واحد آبشناسان است. این واحد در سال 1384 راه اندازی شده است. در تابستان سال97 بیش از 10 هزار متر مربع رنگ آمیزی در ساختمان مدرسه انجام شده، تخته‌های کلاس ها بزرگتر و نمازخانه مدرسه نیز نوسازی شده است. دانش‌آموزان همچنین در یک غذاخوری بزرگ وعده ناهارشان را صرف می‌کنند.

 

تعمیق آموزش با شیوه های جذاب

اولویت آموزشی واحد آبشناسان تمرکز بر «تعمیق آموزش‌»هاست. مشاوران زبده و معلمان با سابقه مدرسه تلاش می‌کنند تا دانش‌آموزان «دانش» را عمیق یاد بگیرند و فرایندهای کاربردی آن را بیاموزند. ارائه درس‌ها به شیوه‌ای جذاب و نوآورانه مورد اهتمام دبیران مدرسه است. وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان توسط مشاور پایه تحصیلی، به طور مداوم رصد و پیگیری می‌شود. زبان انگلیسی در واحد آبشناسان همچون سایر واحدهای متوسطه دوره اول مجتمع علامه طباطبایی با کتاب و روش «تاپ ناچ» و در 9 ترم، آموزش داده می‌شود. پس از اتمام این دوره دانش‌آموزان می‌توانند در آزمون‌های بین المللی کت «KET» و یا «PET» شرکت کرده و قبول شوند.

 

تخصص محوری، مهارت آموزی

تقویت مهارت‌های مورد نیاز در جامعه، شفاف سازی ناهنجاری‌های اجتماعی و آموز  راهکارهای برخورد با این ناهنجاری‌ها از برنامه‌های تربیتی واحد آبشناسان است. در این واحد آموزشی تلاش می‌شود تا استعدادهای دانش‌آموزان در محیطی با نشاط و با همدلی و همراهی سه رکن مدرسه، دانش آموز و اولیا رشد کند.

امکانات دبیرستان پسرانه دوره اول علامه طباطبایی واحد آبشناسان این بستر را فراهم آورده تا هم رشته‌های ورزشی و هم رشته‌های پژوهشی به طور تخصصی پیگیری شود. حاصل آن هم کسب رتبه‌های کشوری و بین المللی متعدد در این حوزه‌هاست. علاوه بر آن دانش‌آموزان در کانون هنر به طور حرفه ای با چند هنر آشنا می‌شوند. در واحد آبشناسان 120 نفر از همکاران در خدمت 600 نفر علامه‌ای هستند.