تربیت انسان مفید

دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی – واحد میرداماد 12 کلاس درس دارد. این واحد آموزشی از امکاناتی نظیر سایت رایانه‌ای، کارگاه و آزمایشگاه مجهز برخوردار است. هدف کادر مدرسه، هم‌راستا با اهداف کلان مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی، تربیت «انسان مفید» برای جامعه است. برنامه‌های مختلف مدرسه نیز در بخش‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی به شکلی تدوین شده است تا دانش‌آموزان را سالم و با نشاط، نظم‌پذیر و پایبند به قوانین نگاه دارد. ارزیابی و نظرخواهی مستمر از دانش‌آموزان و اولیاء درباره روش‌های آموزشی و برنامه‌های فرهنگی، از اصول مدرسه برای ارتقاء خدمت‌رسانی است.

نظارت آموزشی مستمر با برنامه‌ریزی دقیق مشاوران

تدریس صحیح دروس توسط آموزگاران مبرز و سنجش مداوم علمی دانش‌آموزان از اولویت‌های آموزشی واحد میرداماد است. هر پایه تحصیلی یک مشاور آموزشی دارد. دانش‌آموزان برنامه مطالعاتی روزانه دریافت کرده و در زمان‌های مقرر مطابق بودجه بندی‌های مشخص شده، در آزمون‌های کلاسی، پایه‌ای و هماهنگ شرکت می‌کنند. بعد از اعطای کارنامه هر آزمون، مشاوران با توجه به نتایج کسب شده، برنامه‌ریزی‌های ویژه آموزشی هر دانش‌آموز را مشخص می‌کنند. نظارت مستمر آموزشی، به صورت هفتگی دنبال می‌شود.

در چه رشته‌های پژوهشی آموزش می‌بینند؟

رشته‌های رباتیک، نانو، هوافضا و نجوم در زنگ پژوهش در طول سال تحصیلی توسط استادان حاذق به دانش‌آموزان واحد میرداماد آموزش داده می‌شود. دانش‌آموزان پیش از شروع سال تحصیلی با توجه به علاقه خود یکی از این رشته‌ها را انتخاب می‌کنند. مجموع فعالیت‌های پژوهشی انجام شده توسط مجتمع باعث شده است تا در سال‌های اخیر دانش‌آموزان واحد میرداماد در مسابقات استانی، کشوری و جهانی رشته‌های پژوهشی موفقیت‌های ارزنده‌ای کسب کنند.

اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و توجه ویژه به ورزش

شناخت استعدادها و کمک به رشد خلاقیت نوجوانان، از اولویت‌های فرهنگی واحد میرداماد است. دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی در 4 رشته اصلی هنرهای تجسمی، خوشنویسی، سرود همگانی و نمایش مهارت کسب می‌کنند. توجه خلاقانه به مناسبت‌های دینی، ملی، آیینی و برگزاری اردوهای درون شهری و بیرون شهری از دیگر برنامه‌های فرهنگی مدرسه است. در واحد میرداماد، ورزش مانند دیگر درس‌ها و برنامه‌ها مهم است و رشته‌های بدمینتون، فوتسال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز و شطرنج به صورت تخصصی به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.