"تربیت انسان مفید"

دبيرستان دوره اول علامه طباطبايي- واحد ميرداماد 12 کلاس درس دارد. اين واحد آموزشي از امکاناتي نظير سايت رايانه‌اي، کارگاه و آزمايشگاه مجهز برخوردار است. هدف کادر مدرسه، هم راستا با اهداف کلان مجتمع فرهنگي، آموزشي علامه طباطبايي، تربيت «انسان مفيد» براي جامعه است. برنامه‌هاي مختلف مدرسه نيز در بخش‌هاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي و ورزشي به شکلي تدوين شده است تا دانش‌آموزان را سالم و با نشاط، نظم پذير و پايبند به قوانين نگاه دارد. ارزيابي و نظرخواهي مستمر از دانش‌آموزان و اولياء درباره روش‌هاي آموزشي و برنامه‌هاي فرهنگي، از اصول مدرسه براي  ارتقاء خدمت‌رساني است.

نظارت آموزشي مستمر با برنامهريزي دقيق مشاوران

تدريس صحيح دروس توسط آموزگاران مبرز و سنجش مداوم علمي دانش‌آموزان از اولويت‌هاي آموزشي واحد ميرداماد است. هر پايه تحصيلي يک مشاور آموزشي دارد. دانش‌آموزان، برنامه‌هاي مطالعاتي روزانه دريافت کرده و در زمان‌هاي مقرر، مطابق بودجه‌بندي‌هاي مشخص شده، در آزمون‌هاي کلاسي، پايه‌اي و هماهنگ شرکت مي‌کنند. بعد از اعطاي کارنامه هر آزمون، مشاوران با توجه به نتايج کسب شده، برنامه‌ريزي‌هاي ويژه آموزشي هر دانش‌آموز را مشخص مي‌کنند. نظارت‌هاي مستمر آموزشي، به‌صورت هفتگي دنبال مي‌شود.

در چه رشتههاي پژوهشي آموزش ميبينيد؟

رشته‌هاي رباتيک، نانو، هوافضا و نجوم در زنگ پژوهش در طول سال تحصيلي توسط استادان حاذق به دانش‌آموزان واحد ميرداماد آموزش داده مي شود. دانش‌آموزان، پيش از شروع سال تحصيلي با توجه به علاقه خود يکي از اين رشته‌ها را انتخاب مي‌کنند. مجموع فعاليت‌هاي پژوهشي انجام شده توسط مجتمع باعث شده است تا در سال‌هاي اخير، دانش‌آموزان واحد ميرداماد در مسابقات استاني، کشوري و جهاني رشته‌هاي پژوهشي موفقيت‌هاي ارزنده‌اي کسب کنند.

اجراي برنامههاي متنوع فرهنگي و توجه ويژه به ورزش

شناخت استعدادها و کمک به رشد خلاقيت نوجوانان، از اولويت‌هاي فرهنگي واحد ميرداماد است. دانش‌آموزان در طول سال تحصيلي در چهار رشته اصلي هنرهاي تجسمي، خوشنويسي، سرود همگاني و نمايش مهارت کسب مي‌کنند. توجه خلاقانه به مناسبت‌هاي ديني، ملي و آييني و برگزاري اردوهاي درون شهري و بيرون شهر از ديگر برنامه‌هاي فرهنگي مدرسه است. در واحد ميرداماد، ورزش مانند ديگر درس‌ها و برنامه‌ها مهم است و رشته‌هاي بدمينتون، فوتسال، واليبال، بسکتبال، تنيس روي ميز و شطرنج به‌صورت تخصصي به دانش‌آموزان آموزش داده مي‌شود.


* اگر در سامانه آموزشی مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی ثبت نام نکرده اید لطفا از طریق آیکون «ثبت نام در سامانه آموزشی» فرم مورد نظر را تکمیل و ارسال نمایید.