هوش های چندگانه در آموزش

پيش‌دبستان و دبستان پسرانه علامه طباطبايي- واحد پاسداران به طور کامل بازسازي و نوسازي شده است. رنگ‌‌‌آميزي کلاس‌‌‌ها، ميز و صندلي‌هاي جديد و پارکت کف، چمن مصنوعي حياط مدرسه و گل‌‌‌کاري محيطي، کتابخانه و سالن غذاخوري زيبا باعث شده است تا دانش‌آموزان در «مدرسه‌اي دلپذير» درس بخوانند. محيط مفرح همراه با رفتار دلسوزانه و منطبق با اصول آموزشي و پرورشي معلمان مدرسه باعث حسن اعتماد خانواده‌ها به مدرسه و افزايش درخواست‌ها براي ثبت‌نام در واحد ابتدايي پاسداران شده است.

اول استعداديابي، بعد آموزش

دانش‌آموزان واحد پاسداران منطبق با هوش‌هاي چندگانه آموزش مي‌بينند. مشاوران و معلمان اين واحد آموزشي وظيفه تطبيق فعاليت‌هاي مدرسه با تئوري «هوش‌هاي چندگانه» را بر عهده دارند و طرح درس‌ها و روش‌هاي تدريس را بر اساس آن آماده مي‌کنند. به همين دليل، قبل از شروع سال تحصيلي، جلسات شناخت هوش‌هاي چندگانه براي معلمان برگزار مي‌شود. دانش‌آموزي که هوش موسيقايي خوبي دارد مي‌تواند رياضيات را با شعر و موسيقي آموزش ببيند و دانش‌آموزي که هوش نوشتاري بالايي دارد با جزوه‌نويسي، درس‌ها را ياد مي‌گيرد. برنامه‌هاي آموزشي هر پايه تحصيلي، از ابتداي مهرماه تا روز آخر مدرسه، هدف‌گذاري شده است. هيچ کلاسي در اين مدرسه بدون هدف و کوتاه مدت برگزار نمي‌شود.

بازي و ورزش را جدي ميگيريم

در پيش‌دبستان و دبستان علامه طباطبايي - واحد پاسداران، دانش‌‌‌آموزان به صورت عملي مطالب درسي را تجربه مي‌‌‌کنند. آموزش در اين مدرسه يک طرفه نيست چرا که قرار است دانش‌‌‌آموزان با تجربه‌‌‌کردن، مفاهيم علمي و آموزشي را ياد بگيرند. مهارت‌هاي زندگي، فبک (فلسفه براي کودکان)، رايانه و لگو از جمله کلاس‌هايي هستند که تعليم را به صورت عملي ميسر مي‌کنند. در واحد پاسداران، زنگ‌هاي ورزش بسيار جدي برگزار مي‌شود. در ابتداي سال تحصيلي نوع راه رفتن، دويدن، نشستن، حرکات دست و پاي دانش‌آموزان به دقت مورد بررسي قرار مي‌گيرد و تمرينات اختصاصي به هر دانش‌آموز ارائه مي‌شود. پاسداراني‌ها در زنگ‌هاي ورزش علاوه بر فوتبال، واليبال و بسکتبال به طور تخصصي رشته‌هاي هندبال، طناب‌زني و دو‌و‌ميداني را تمرين مي‌کنند. اين رشته‌ها، عضلات دانش‌آموزان را قوي مي‌کند و احتمال چاقي را كاهش مي‌دهد.