آشنایی با مدرسه

تحصیل در مجهزترین مدرسه

دبیرستان پسرانه دوره اول - واحد آبشناسان

به يکي از بزرگترين و مجهزترين مدارس متوسطه دوره اول غيردولتي کشور خوش آمديد. دبيرستان دوره اول پسرانه علامه طباطبايي-  واحد آبشناسان با 20 کلاس درس، به گونه‌اي طراحي شده است که کلاس‌هاي هر پايه تحصيلي در يک طبقه مجزا تشکيل مي‌شود. اين واحد آموزشي سالن ورزشي سرپوشيده مستقل دارد و از زمين تمرين اختصاصي براي رشته پژوهشي رباتيک بهره مي‌برد. تجهيزات آزمايشگاهي، کارگاهي و لابراتوارهاي مناسب با کلاس زبان از امکانات کمک آموزشي واحد آبشناسان است. اين واحد در سال 1384 راه‌اندازي شده است. در تابستان گذشته (سال 97) بيش از 10 هزار متر مربع رنگ‌آميزي در ساختمان مدرسه انجام شده، تخته‌هاي کلاس‌ها بزرگتر و نمازخانه مدرسه نيز نوسازي شده است. دانش آموزان همچنين در يک غذاخوري بزرگ وعده  ناهارشان را صرف مي‌کنند.

«تعميق آموزش» با شيوه‌هاي جذاب

اولويت آموزشي واحد آبشناسان، تمرکز بر «تعميق آموزش» ‌هاست. مشاوران زبده و معلمان با سابقه مدرسه تلاش مي‌کنند تا دانش‌آموزان «دانش» را عميق ياد بگيرند و فرآيندهاي کاربردي آن را بياموزند. ارائه درس‌ها به شيوه‌اي جذاب و نوآورانه مورد اهتمام دبيران مدرسه است. وضعيت تحصيلي دانش‌آموزان توسط مشاور پايه تحصيلي، به‌ طور مداوم رصد و پيگيري مي‌شود. زبان انگليسي در واحد آبشناسان همچون ساير واحدهاي متوسطه دوره اول مجتمع علامه طباطبايي با کتاب و روش«تاپ ناچ» و در  9 ترم، آموزش داده مي‌شود. پس از اتمام اين دوره، دانش‌آموزان مي‌توانند در آزمون‌هاي  بين‌المللي کت «KET» و يا پت «PET» شرکت کرده و قبول شوند.

تخصص محوري، مهارتآموزي

تقويت مهارت‌هاي مورد نياز در جامعه، شفاف‌سازي ناهنجاري‌هاي اجتماعي و آموزش راهکارهاي برخورد با اين ناهنجاري‌ها از برنامه‌هاي تربيتي واحد آبشناسان است. در اين واحد آموزشي تلاش مي‌شود تا استعدادهاي دانش‌آموزان در محيطي با نشاط و با همدلي و همراهي سه رکن مدرسه، دانش آموز و اولياء رشد کند.

امکانات دبيرستان پسرانه دوره اول علامه طباطبايي- واحد آبشناسان اين بستر را فراهم آورده تا هم رشته‌هاي ورزشي و هم رشته‌هاي پژوهشي به‌طور تخصصي پيگيري شود. حاصل آن هم کسب رتبه‌هاي کشوري و بين المللي متعدد در اين حوزه‌هاست. علاوه بر آن، دانش‌آموزان در «کانون هنر» به‌طور حرفه‌اي با چند هنر آشنا مي‌شوند. در واحد آبشناسان، 120 نفر از همکاران در خدمت 600 نفر علامه‌اي هستند.

 

اگر در سامانه آموزشی مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی ثبت نام نکرده اید لطفا از طریق آیکون «ثبت نام در سامانه آموزشی» فرم مورد نظر را تکمیل و ارسال نمایید.