اتاق خبر

جام جهانی در واحد آبشناسان ماند

تاریخ انتشار : 1398/5/12

با انجام 670 بازی قهرمان جام جهانی فوتبال رایانه ای مشخص شد.

جام جهانی در واحد آبشناسان ماند

670 بازی در سه روز. دومین دوره جام جهانی فوتبال رایانه ای در تهران با این تعداد بازی 9 تا 11 مرداد ماه 98 در سالن بزرگ آبشناسان برگزار شد. در پایان این بازی های حساس «آرمان قنواتی» دانش آموز پایه هشتم از واحد آبشناسان قهرمان دومین دوره جام جهانی فوتبال رایانه ای در تهران شد تا بعد از «امیرمحمد مرادی» که سال قبل اول شد، دومین کسی باشد که جام را از واحد آبشناسان به خانه ببرد.

اولین روز از دومین دوره جام جهانی فوتبال رایانه ای در تهران چطور برگزار شد؟

دومین دوره جشنواره اوقات فراغت دانش آموزی/ جام جهانی فوتبال رایانه ای در تهران چهارشنبه 9 مردادماه افتتاح شد. بر اساس برنامه ریزی های کمیته فنی مسابقات، شرکت کنندگان در 5 دسته و با زمان بندی های مختلف به سالن بزرگ آبشناسان آمدند و مسابقه شان را انجام دادند. برنامه زمانی برگزاری رقابت ها از چند روز قبل در اطلاعیه های اختصاصی به دست هر شرکت کننده رسیده بود و هر کدام از دانش آموزان از زمان بازی خود، رقیبانشان و نحوه جدول بندی رقابت ها اطلاع داشتند.

دسته اول شرکت کنندگان ساعت 8 صبح چهارشنبه بازی هایشان را آغاز کردند. دانش آموزان در گروه های 4 تیمی با هم مسابقه دادند و از هر گروه، 2 نفر برتر به مرحله یک هشتم نهایی رسیدند. در این مرحله هم نفرات برتر گروه ها به صورت ضربدری بازی کردند تا در نهایت 8 نفر از دسته اول فینالیست شوند. آیدین زاهد، هیراد ثقفی، رسام اسلامی، امیرعلی مرتضوی، امیرعلی ابراهیمی، امیرعلی مطلوبی، مهراس محمودزاده و شایان شهرابی دانش آموزانی هستند که باید روز جمعه 11 مردادماه ساعت 8 صبح برای مسابقات فینال به سالن مسابقات بیایند. در پایان بازی های دسته دوم هم امیررضا دارستانی، سیامک کرایی، پارسا یزدان پناه، پارسا پاک نیت، کیارش بیرجندی، باربد کلیایی، محمد پارسا نعمتی و پارسا بنایی به فینال رسیدند.

مسابقات دسته های سوم تا پنجم از ساعت 13:30 تا 19:30 برگزار شد. دانش آموزان در ساعت های مقرر به سالن آمدند و مسابقاتشان را انجام دادند. دو نفر برتر گروه ها با هم رقابت کردند و از هر دسته 8 شرکت کننده به فینال رسیدند.

براساس اعلام کمیته فنی مسابقات در سوم هومان نیلوفری، علیرضا پاک نیت، امیر پارسا اشتیاقی، امیرمهدی کریمی، محمد مهدی کوشا، علیرضا جعفری، آرمین جمالی و رایان امینی به فینال رسیدند.

در دسته چهارم هم آریا احمدی، آراد نیکوسخن، ایلیا عاقلی، امیررضا زرین، محمدرضا شهباززاده، مهیار احمدی، عرفان نجفی و امیرسالار احمدی فینالیست شدند.

آخرین بازی های روز نخست دومین دوره جشنواره اوقات فراغت دانش آموزی/ جام جهانی فوتبال رایانه ای در تهران در دسته پنجم برگزار شد. در این دسته هم دانش آموزان در گروه های 4 نفره با هم مسابقه دادند. در پایان مسابقات دسته پنجم بردیا رفیعی، امین نوکار، علی سعیدی، امیرعلی حبیبیان، سپهر حسنی، علی رضاپور، آراد آریان پور و محمد متین گرکانی نژاد به فینال رسیدند.

تلاش برای رسیدن به فینال در روز دوم

روز دوم مسابقات با انجام بازی های دسته ششم آغاز شد. هم زمان، شرکت کنندگان دسته یازدهم هم بازی هایشان را شروع کردند. مسابقات دسته ششم ساعت 10:30 به پایان رسید و در نهایت آرشا صفی نیا، امیرنیما شکرالهی، علی سردشتی، ایلیا اشتری، سام راد روحانی، پارسا محمودیان مقدم، طاها خجسته و مانی سپاسی 8 نفری بودند که از این گروه به فینال رسیدند. پارسا عرفانی، رایان مشتاقیان، رهام نطاق، کیان فدایی، امیررضا غفارنژاد، امیرعلی اخلاصی، علی سمیعیان و آریا ایروانی از دسته هفتم و امیرمحمد محمدی، امیر مهدی کاووسی، شایان معانی و پوریا نادری هم از دسته یازدهم فینالیست شدند.

دانش آموزان دسته هفتم قبل از شروع مسابقات عکس یادگاری گرفتند و بازی هایشان را آغاز کردند. این بازی ها تا سلاعت 12:30 ادامه یافت و در نهایت 8 نفر فینالیست این گروه هم مشخص شدند. آرمان قنواتی، مانی کورس، آرمین کلاگیری، دانیال صدیقی، مهدی اسلامی، شارمین جهانی، علیرضا تهذیبی و ایلیا اسدی دانش آموزانی هستند که از دسته هفتم به فینال مسابقات راه یافتند.

رقابت های دسته های هشتم تا دهم بعد از ظهر پنج شنبه 10 مرداد برگزار شد. بر اساس اعلام کمیته فنی مسابقات علیرضا گلابی، کسری صابری، ایلیا احمدی، شنتیا توانایان فرد، پدرام نادری، کوشان خلیل زاده، محمد ماهان بیدی و پاشا دانش میر از دسته هشتم فینالیست شدند. محمد علی منعم، کیان مذهب یوسفی، محمد صدرا سلطان پور، آروین پورزلفی، امیررضا صیادی، دانیال دمرچلی، آرمین سوزنی و سالار کرمیان هم دانش آموزانی بودند که از دسته نهم به فینال رسیدند. بازی های آخرین دسته از مسابقات در مرحله مقدماتی پنج شنبه ساعت 17:30 شروع شد و در نهایت آخرین فینالیست ها مشخص شدند. محمد علی منعم، کیان مذهب یوسفی، محمد صدرا سلطان پور، آروین پورزلفی، امیررضا صیادی، دانیال دمرچلی، آرمین سوزنی و سالار کرمیان این دانش آموزان بودند.

جام در واحد آبشناسان ماند

84 دانش آموز، صبح جمعه 11 مردادماه مسابقات حذفی برای مشخص شدن 11 شرکت کننده نهایی در دومین دوره جام جهانی فوتبال رایانه ای در تهران را آغاز کردند. پیش از برگزاری این بازی ها مراسم افتتاحیه دوره حذفی برگزار با حضور مديرعامل موسسه انديشه مهر علامه طباطبايي در سالن آبشناسان آغاز شد.

ياسر توفيق حق، مديرعامل موسسه انديشه مهر علامه طباطبايي در مراسم افتتاحيه دوره حذفي دومين دوره جشنواره اوقات فراغت، ضمن تشكر از حضور اوليا و دانش آموزان گفت: «جشنواره اوقات فراغت مجتمع علامه طباطبايي براي پر بارتر شدن اوقات فراغت دانش آموزان در محيطي مناسب طراحي شده و خدا را شكر مي كنيم كه با همراهي دانش آموزان، خانواده ها و همكاران محترم، امسال دومين دوره آن نيز با نظم و برنامه ريزي مناسبي برگزار شد.»

ياسر توفيق حق، توجه مجتمع علامه طباطبايي به ابعاد مختلف مورد نياز دانش آموزان از جمله تفريحات سالم را يادآور شد و تصريح كرد: «همكاران ما در مجتمع علاوه بر مباحث علمي، به موضوعات ديگر هم توجه دارند چرا كه مي خواهيم دانش آموزان با نشاطي داشته باشيم.» مديرعامل موسسه انديشه مهر علامه طباطبايي اظهار اميدواري كرد كه جشنواره سوم اوقات فراغت/ جام جهاني فوتبال رايانه اي، سال آينده توسعه يابد. در مراسم افتتاحيه دور حذفي دومين جشنواره اوقات فراغت همچنين، تقديرنامه و جوايز عوامل اجرایی مسابقات توسط مديرعامل موسسه اهدا شد.

رقابت های فینال به صورت تک حذفی برگزار شد و بعد از انجام 63 بازی 11 نفر برتر مشخص شدند. امیرعلی حبیبیان از واحد فرمانیه، علی سمیعیان از  واحد پاسداران دوره اول، آرمان قنواتی از واحد آبشناسان، کوشان خلیل زاده از واحد آبشناسان، ایلیا عاقلی از واحد شریعتی، محمد مهدی کوشا از واحد فرمانیه، امیرعلی ابراهیمی از واحد فرماینه، پارسا یزدان پناه از واحد آبشناسان، آروین پورزلفی از واحد آبشناسان، طاها خجسته از واحد پاسداران دوره دوم و امیر مهدی کاوسی از واحد آبشناسان 11 نفری بودند که برای مشخص شدن قهرمان قهرمانان با هم مسابقه دادند.

 این نفرات با قرعه کشی در جدول قرار گرفتند و بازی هایشان را انجام دادند. مسابقات این مرحله حساسیت ویژه ای داشت. شرکت کنندگان با هیجان ویژه ای در این مرحله با هم مسابقه دادند. طاها خجسته، کوشان خلیل زاده، آروین پورزلفی و آرمان قنواتی 4 دانش آموزی بودند که به نیمه نهایی رسیدند. در این مرحله آرمان قنواتی و آروین پورزلفی با شکست دادن حریفانشان فینالیست شدند.

در نهایت «آرمان قنواتی»  از واحد آبشناسان قهرمان دومین دوره جام جهانی فوتبال رایانه ای در تهران شد. در بازی پایانی این رقابت ها آرمان قنواتی  با نتیجه دو بر صفر «آروین پورزلفی»  از واحد آبشناسان را شکست داد و قهرمان شد. در بازی رده بندی هم «کوشان خلیل زاده» از واحد آبشناسان با نتیجه 7 بر6 «طاها خجسته» از واحد پاسداران دوره اول را شکست داد و سوم شد.