باشگاه المپیادی ها

باشگاهی برای کسب مدالهای کشوری

باشگاه المپیادی ها

برگزاري کلاس‌هاي المپياد يکي از شاخص‌ترين برنامه‌هاي آموزشي مجتمع فرهنگي، آموزشي علامه طباطبايي است. باشگاه المپيادي‌ها به منظور بالابردن سطح دانش، عمق‌دهي به مفاهيم و توانايي تفکر و حل مسئله در دانش‌آموزان دبيرستان‌هاي دوره اول و دوم تاسيس شده است.

آموزش عميق مباحث درسي و المپيادي براي حضور در مسابقات علمي کشوري و بين‌المللي در دستور کار اين باشگاه قرار دارد. دانش‌آموزان بر اساس سوابق آموزشي، نتايج آزمون‌هاي جامع و همچنين علاقه و اشتياق‌شان به شرکت در المپيادهاي علمي، انتخاب و وارد باشگاه المپياد مجتمع علامه طباطبايي مي‌شوند.

با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي خاص هر واحد، برنامه‌هاي آمادگي المپياد از تابستان آغاز مي‌شود. در پايگاه‌هاي تابستاني مدارس، کلاس‌هايي براي دانش‌آموزان برگزار مي‌شود تا المپياد و رشته‌هاي آن به دانش‌آموزان معرفي شود. هدف از اين کار، تشخيص مسير علاقمندي و استعداد دانش‌آموزان است. با آغازسال تحصيلي دانش‌آموزاني که در تابستان و در ارزيابي‌هاي مشاوران مدرسه، نتيجه بهتري کسب کرده‌اند براي حضور در دوره‌هاي ويژه علمي انتخاب مي‌شوند.

واحد ادوَنس، دروازه موفقيت در المپيادها

واحد ادوَنس علامه طباطبايي، از پايه تحصيلي نهم دانش‌‌آموز مي‌پذيرد. اين دانش‌آموزان که با آزمون علمي خاصي پذيرش مي‌شوند تا سال دوازدهم در اين واحد تحصيل مي‌کنند و براي شرکت در المپيادهاي علمي آماده مي‌شوند. نفرات برتر آزمون نردبام که از آزمون‌هاي هماهنگ مجتمع است، در کلاس‌هايي به نام دوره پيش‌ادونس شرکت مي‌کنند. دوره پيش ادونس به مدت شش هفته در زمستان برگزار مي‌شود. در پايان سه هفته اول و دوم، آزمون برگزار شده و در نهايت ورودي‌هاي واحد ادونس مشخص مي‌شوند.

پذيرفته شدگان واحد ادونس در تابستان هم در دوره شش هفته‌اي شرکت مي‌کنند. پس از پايان دوره تابستان و شرکت در دو آزمون ارزيابي، رشته المپيادي هر دانش‌آموز با توجه به علاقمندي و نمره‌هاي آزمون مشخص مي‌شود. براي سال تحصيلي 97-98 حدود 180 نفر در کلاس‌هاي پيش ادونس شرکت کردند و در نهايت 81 نفر پذيرفته شدند. رياضي، کامپيوتر، فيزيک، شيمي، نجوم و زيست شناسي از رشته‌هاي المپياد واحد ادونس هستند. محصلان ادوَنس، از شنبه تا دوشنبه درس‌هاي مصوب آموزش و پرورش را مي‌خوانند و روزهاي سه شنبه و چهارشنبه در کلاس‌هاي المپياد حاضر مي‌شوند.

عناوين و مدال‌هاي پرشماري توسط دانش‌آموزان واحد ادونس در سال‌هاي اخير کسب شده است. در مجموع 34 نفر از مدال‌آوران المپيادهاي کشوري در تابستان 97، از فارغ‌التحصيلان دوره اول مدارس علامه طباطبايي بوده‌اند که اسامی آنها در ادامه آورده شده است.