شورای عالی تربیت بدنی و بهداشت

ترویج فعالیتهای ورزشی استعدادیابی در مدارس

شورای عالی تربیت بدنی و بهداشت

توجه به ورزش از مهمترين اولويت‌هاي مجتمع فرهنگي، آموزشي علامه طباطبايي است. مسئولان مجتمع، ورزش را بخش عملي تعليم و تربيت مي‌دانند که مي‌تواند به بهداشت رواني دانش‌آموزان کمک کند. به همين منظور «شوراي عالي تربيت‌بدني و بهداشت» مجتمع علامه طباطبايي با حضور متخصصان اين حوزه براي سياست‌گذاري اصولي و اجراي برنامه‌هاي ورزشي تشکيل شده است.

ترسيم خط مشي‌هاي ورزشي مجتمع و برنامه‌ريزي براي تحقق عملي آن، بالا بردن روحيه و نشاط دانش‌آموز از طريق ترويج فعاليت‌هاي ورزشي، توجه به ورزش‌هاي عمومي و همگاني، استعداديابي در ورزش‌هاي تخصصي، برگزاري مسابقات ورزشي و اجراي برنامه‌هايي براي توجه به بهداشت دانش‌آموزان از جمله وظايف «شوراي عالي تربيت‌بدني و بهداشت» مجتمع علامه طباطبايي است.

زنگهاي ورزش هدفمند هستند

زنگ‌هاي ورزش در مدارس علامه طباطبايي با بهترين مربيان ورزشي به صورت تخصصي برگزار مي‌شود. رشته‌هاي متنوعي از جمله فوتسال، واليبال، بسکتبال، شنا، شطرنج و تنيس روي ميز در زنگ‌هاي ورزش آموزش داده مي‌شود. زنگ‌هاي ورزش در مدارس مجتمع فرهنگي، آموزشي علامه طباطبايي، صرفا زنگ بازي نيست و مانند ساير درس‌ها با جديت و هدفمند دنبال مي‌شود. بر اساس سياست‌هاي تدوين شده توسط «شوراي عالي تربيت‌بدني و بهداشت» هر دانش‌آموز در هر مقطع تحصيلي مي‌تواند يک رشته از چهار رشته ورزشي را انتخاب کرده و به صورت تخصصي آن را دنبال کند. مسابقات درون مدرسه‌اي ورزشي نيز همه ساله در مدارس علامه طباطبايي در رشته‌هاي مختلف برگزار مي‌شود. اين مسابقات، فرصتي براي علامه‌اي‌ها است تا قابليت‌هاي ورزشي خود را به نمايش بگذارند.

ورزش براي همکاران و پدران

مسابقات ورزشي در مجتمع فرهنگي، آموزشي علامه طباطبايي به دانش‌آموزان محدود نمي‌شود. بخشي از برنامه‌هاي «شوراي عالي تربيت‌بدني و بهداشت» طراحي برنامه‌هاي ورزشي براي
دبيران است.

رقابت‌هاي ورزشي بين همکاران و پسران علامه‌اي، برنامه ورزشي ديگري است که با برنامه‌ريزي‌هاي «شوراي عالي تربيت‌بدني و بهداشت» در مدارس مجتمع فرهنگي، آموزشي علامه طباطبايي به‌صورت جداگانه برگزار مي‌شود. تقويت رابطه دوستي بين پدران و پسران و توجه به سلامت خانواده‌هاي دانش‌آموزان علامه‌اي از اهداف اين مسابقات است.

توجه به تغذيه و نظارت بر بوفهها

انجام فعاليت‌هاي ذهني و جسمي دانش‌آموزان در مدرسه، نيازمند انرژي است که بايد با يک برنامه تغذيه کامل و غني تامين شود. تامين انرژي و مواد لازم براي فعاليت‌هاي ذهني دانش‌آموزان، علاوه بر اينکه سلامت جسم آن‌ها را تامين مي‌نمايد به آن‌ها کمک مي‌کند تا از ساعات حضور در کلاس‌ها بهترين بهره را ببرند و بازدهي‌شان را به بالاترين حد ممکن برسانند.

«شوراي عالي تربيت‌بدني و بهداشت» در سطح کلان بر بهداشت بوفه مدارس، بهداشت فروشندگان بوفه و مواد غذايي موجود توجه دارد و از طريق تصويب ضوابط و مقررات تلاش مي‌کند سلامت تغذيه دانش‌آموزان تضمين شود.