پیام مدیرعامل

تمدن سازان 2040 را تربیت می کنیم

پیام مدیرعامل

راهبرد کلان فرهنگی، آموزشی موسسه علامه‌طباطبایی چيست؟

 

  *ياسر توفيق‌حق/عضو هيات موسس مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبايی

باور دارم که اولين قدم برای رشد، پيشرفت و اعتلای نام ايران عزيز بارور ساختن استعدادها و توانمندی‌های دانش‌آموزان است. بنابراين سنگينی بار مسئوليت تعليم و تربيت دانش‌آموزان را بردوش خود احساس می‌کنيم. ما در مجموعه بزرگ علامه طباطبايی تلاش می‌کنيم تا با برنامه‌هايی عقلانی مبتنی بر دانش، تجربه و خود‌باوری و با محور قرار دادن اخلاق و معنويت دانش‌آموزانی باسواد، متعهد و با اخلاق، با اعتماد به نفس، سخت‌کوش، مسووليت‌پذير، پرسشگر و با روحيه جمعی‌نگر تربيت نماييم تا در افق 2040 نمايندگانی شايسته برای معرفی تمدن ايرانی و اسلامی باشند.

مدارس متوسطه دوره اول مجتمع فرهنگي، آموزشی علامه‌طباطبايی، با استفاده از دانش روز معلمان و خردورزی مربيان خود در حال توسعه و تعميق امور آموزشی، پرورشی، پژوهشی و فرهنگی برای رسيدن به اهداف علمی، اخلاقی، معنوی است تا دانش‌آموزان متخلق، عالم و ميهن‌پرستی داشته باشيم. بر مبنای همين برنامه‌هاست که مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبايی سال‌هاست در حوزه‌های علمی، آموزشی و المپياد‌ها در سطح شهر تهران و بين مدارس کشور به موفقيت‌های بزرگی دست يافته است و با عبور از موفقيت‌های منطقه‌ای تلاش می‌کند تا «کار جمعی موفق» در حوزه‌های مختلف را بعنوان الگو معرفی نمايد.

ما در حوزه‌های آموزشی، پرورشی، پژوهشی و ورزشی به رشد متوازن همه ابعاد وجودی و شخصيتی دانش‌آموزان فکر می‌کنيم.در ساختار «موسسه انديشه مهر علامه طباطبايی»، بيش از 500 نفر از همکاران متعهد، توانمند، دلسوز  و خردمند با اعتماد به اهداف متعالی مجموعه بزرگ فرهنگی، آموزشی علامه طباطبايی، تلاششان را معطوف به اعتلای اخلاقی و علمي حدود 1800 دانش‌آموز کرده‌اند. در اين راستا، همه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اعم از ساختمان‌های مجهز، کلاس‌ها و فضاهای مناسب آموزشی، انتشارات، تهيه غذا سالم دانش‌آموزی، مرکز مشاوره و .... بصورت متمرکز و معطوف به رشد علمی و پرورش اخلاقی دانش‌آموزان آماده و در دسترس آنان قرار گرفته است.

مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه‌طباطبايی بر آن است تا با تقويت بخش‌های پژوهشی و کارگاهی، در حوزه‌های فناوری و نظری، شيوه‌های نوين آموزشی را همراه با تقويت هويت ملی اجرا کند و در اين راه استوارتر از گذشته قدم بردارد. باشد که در سال تحصيلی پيش ‌رو پرثمرتر از سال‌های قبل باشيم.

* مديرعامل موسسه انديشه مهر علامه طباطبايی