درباره مجتمع

2 بال «اندیشه مهر» و «ادب و دانش» برای بالندگی نسل آینده علامه ای ها

درباره مجتمع

* با ساختار کلی مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی آشنا شوید

 

اولین مدرسه علامه طباطبایی در سال 1372 با موافقت اصولی و مجوز حقیقی آقای «حسن توفیق حق» با پنج کلاس درس و حدود 130 نفر دانش آموز توسط پنج نفر بعنوان اعضای هیات موسس راه اندازی شد. این نخستین مدرسه، امروزه بعنوان مدرسه علامه طباطبایی (واحد میرداماد) شناخته می شود. یکسال پس از تاسیس، با تبدیل مجوز حقیقی به حقوقی، موسسه ای به نام موسسه فرهنگی ادب و دانش به ثبت رسید تا صاحب امتیاز مدرسه علامه طباطبایی باشد. به منظور تکمیل و تقویت کادر مدیریتی، هیات موسس موسسه فرهنگی ادب و دانش در سال 1373 تصمیم گرفت تا با توجه به تجربیات آقای محمد جعفر مستوفی در حوزه های اقتصادی و توسعه امکانات سخت افزاری، ایشان را بعنوان عضو جدید هیات موسس برگزیند. دو سال بعد ساختمانی در خیابان کارگر شمالی خریداری شد و برای راه اندازی نخستین دبیرستان (دوره دوم) علامه طباطبایی در اختیار موسسه فرهنگی ادب و دانش قرار داده شد. در سال 1379 چهار نفر از اعضای هیات موسس، با واگذاری سهام خود بصورت توافقی از موسسه خارج شدند. این اولین مرحله پایه گذاری «مجمتع آموزشی، فرهنگی علامه طباطبایی» بود.

گام دوم مجتمع؛ مرحله توسعه و رشد

با توجه به استقبال روز افزون خانواده ها از مجموعه فعالیتهای علمی، آموزشی، فرهنگی، تربیتی، ورزشی و پژوهشی مجتمع علامه طباطبایی و با همدلی و تقسیم مناسب مسئولیت ها در بین اعضای سه نفره هیات موسس، دوران شکوفایی و توسعه مجتمع آغاز شد. به سال 1386، یک نفر دیگر از اعضای هیات موسس از جمع موسسان خارج شد تا موسسه فرهنگی ادب و دانش، توسط دو نفر باقیمانده از موسسین، آقایان«حسن توفیق حق» و «محمد جعفر مستوفی»، اداره شود. این دو عضو قدیمی هر کدام نقشی متفاوت و اثرگذار در بالندگی مجتمع آموزشی، فرهنگی علامه طباطبایی بر عهده گرفتند تا با بکارگیری تجارب طولانی آموزشی، فرهنگی و اقتصادی خود، مرحله دوم توسعه و رشد مجتمع را شکل دهند.

گام سوم؛ تجدید ساختار برای بالندگی بیشتر

ساختار جدید اداره مدارس پسرانه علامه طباطبایی در سال 1391 پایه گذاری شد. در این سال و با توافق طرفین، نام و اعتبار مدرسه علامه طباطبایی به آقای حسن توفیق حق واگذار شد و ایشان با تاسیس موسسه ای به نام موسسه اندیشه مهر علامه طباطبایی، از موسسه فرهنگی ادب و دانش خارج شدند. هم اکنون مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی متشکل از دو موسسه حقوقی به نام های «موسسه اندیشه مهر علامه طباطبایی» و «موسسه فرهنگی ادب و دانش» است. این دو موسسه، سیاست‌گذاری های کلان و برنامه آموزشی هماهنگ دارند و با تلفیق تجریه طلایه‌داران مجتمع و انگیزه و جدیت مدیران جوان تلاش می‌کنند تا فعالیت‌های پیش‌دبستان و دبستانها، دبیرستانهای دوره اول و دبیرستانهای دوره دوم مجتمع علامهطباطبایی با رونق بیشتر ادامه یابد.

1000 نفر پرسنل در خدمت 4000 دانش آموز

1000 نفر بعنوان آموزگار، مدیر و کادر اجرایی مدارس و ستاد «مجتمع فرهنگی، آموزشی علامه طباطبایی» در مقاطع پیش دبستان و دبستان، دبیرستان دوره اول (راهنمایی) و دبیرستان دوره دوم (متوسطه) مشغول به کارند. در حال حاضر حدود 4000 دانش آموز در این مدارس تحصیل می کنند. «مجتمع علامه طباطبایی» در مجموع مالک و اداره کننده 23 واحد آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی است. امیدواریم و چونان گذشته همدلانه بر تلاش مان خواهیم افزود تا این مجتمع علامه طباطبایی با دو بال «موسسه فرهنگی، آموزشی اندیشه و مهر علامه طباطبایی» و «موسسه فرهنگی و آموزشی ادب و دانش» مسیر اوج خود را سهل تر طی کند و در اوچ بماند.

ما 500 نفر !

بیش از  500 نفر از معلمان، مدیران و پرسنل اجرایی مجتمع علامه طباطبایی بطور مستقیم زیر نظر موسسه اندیشه مهر علامه طباطیایی فعالیت می کنند. این موسسه مالک و اداره کننده پیش دبستان و دبستان علامه طباطبایی – واحدهای پسرانه نیاوران و پاسداران و دخترانه تهرانپارس، دبیرستان های دوره اول علامه طباطبایی - واحدهای پسرانه میرداماد، آبشناسان، فرمانیه، گلستان، پاسداران، دخترانه پاسداران و دبیرستان های دوره دوم – واحدهای پسرانه پاسداران و شریعتی است. مابقی واحدهای مجتمع تحت مالکیت موسسه ادب و دانش است.

اعضای هیات موسس مجتمع علامه طباطبایی

آقایان «حسن توفیق حق» و «یاسر توفیق حق» بعنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل موسسه اندیشه مهر علامه طباطبایی و آقایان «محمد جعفر مستوفی» و «سروش مستوفی» بعنوان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره موسسه ادب و دانش، اعضای اصلی هیات موسس مجتمع علامه طباطبایی را تشکیل می دهند. اعضای هیات موسس امیدوارند در ساختار جدید مجتمع علامه طباطبایی، با پشتوانه اعتماد شما مسیر موفقیت را با شتابی ییش از گذشته طی کنند. حاصل این مسیر آموزش و تربیت بهتر نسل فردای ایران اسلامی است.