معاونت اجرایی و مهندسی

پیاده‌سازی سیستم جامع و هدفمند «نت» در فضای آموزشی مدارس

معاونت اجرایی و مهندسی

* «سیستم نت» باعث میشود که همه واحدها از خدمات نگهداری و تعمیرات به یک اندازه بهرهمند شوند

 

محيطي که در آن آموزش صورت مي‌گيرد تاثير مستقيم بر کيفيت يادگيري دارد. امروزه با کوچک شدن مدارس و انتقال آن‌ها به داخل آپارتمان‌ها، لزوم استفاده بهينه از فضا و رعايت استانداردهاي معماري فضاهاي آموزشي بيش از پيش اهميت پيدا کرده است. شرکت «تاو ابنيه چکاد» با هدف استانداردسازي فضاهاي آموزشي مدارس علامه طباطبايي در سال 1395 راه اندازي شده است.

اين شرکت چهار وظيفه عمده دارد. اول نگهداري و تعميرات، دوم بازسازي و نوسازي مدارس علامه طباطبايي، سوم تبيين و تدوين استانداردهاي محيط‌هاي آموزشي و چهارم ارائه خدمات به محيط‌هاي آموزشي. در بخش نگهداري و تعميرات، از مدارس علامه طباطبايي به صورت دوره‌اي بازديد به عمل آمده و براساس نتايج بازديدها، اقدامات لازم جهت رفع مشکلات احتمالي صورت مي‌گيرد. در بخش بازسازي و نوسازي نيز با استفاده از متخصصان و مهندسان زبده، آخرين استانداردهاي ساخت و تجهيز فضاهاي آموزشي در مدارس علامه طباطبايي به کار گرفته مي‌شود. اين شرکت همچنين با بررسي ميداني از ساختمان مدارس، مشاوره‌هاي فني و مهندسي به مديران مجتمع فرهنگي، آموزشي ارائه مي‌کند. بخشي از اين پروژه‌هاي پيشنهادي تاکنون عملياتي شده و يا در دست احداث هستند.

پياده‌سازي «سيستم نت» در مدارس

در طراحي و ساخت فضاهاي آموزشي نظير کلاس، سايت، آزمايشگاه، کارگاه، کتابخانه و فضاهاي عمومي نظير اتاق مدير و معلمان و مشاوران، راهرو، سالن غذاخوري، سرويس بهداشتي و حياط مدرسه، مسائلي نظير جنسيت، گروه سني، ابعاد، نور و روشنايي، رنگ، ايمني و بسياري از مسائل تخصصي در معماري و عمران سازه‌ها در نظر گرفته مي‌شود.

شرکت «تاو ابنيه چکاد» در بخش نگهداري و تعميرات، يک سيستم جامع و نظام مند به نام «سيستم نت» را پياده‌سازي کرده است. اين سيستم باعث مي‌شود که همه واحدها از خدمات نگهداري و تعميرات به يک اندازه بهره‌مند شوند، هزينه‌ها کاهش پيدا کند، دغدغه مديران در تامين نيروي انساني مجرب و کارشناس از بين برود و گزارش کاملي از اقدامات انجام شده در اختيارشان قرار گيرد. بر اساس «سيستم نت» بازديد ماهانه از مدارس صورت مي‌گيرد و پس از اعلام مشکلات، در اسرع وقت اقدامات لازم براي رفع آن انجام مي‌شود. از شروع به کار شرکت در نيمه دوم سال 95 تا به حال بيش از 300 مورد اقدامات تعمير و نگهداري در مدارس علامه طباطبايي انجام شده است.

بر اساس سياست‌هاي توسعه‌اي کمي و کيفي مجتمع فرهنگي، آموزشي علامه طباطبايي و اضافه شدن 3 واحد جديد به مدارس مجتمع و انتقال دو واحد آموزشي به مکاني جديد، امسال اقدامات بازسازي و نوسازي گسترده‌اي انجام گرفته است.

کيفيت خدمات شرکت «تاو ابنيه چکاد» به گونه‌اي است که هم‌اکنون مسئوليت تعمير، نگهداري، بازسازي و نوسازي تعدادي از مدارس در سطح شهر تهران را نيز بر عهده دارد.