المپیاد ورزشی طلیعه نور

رقابت علامه‌ای‌ها در یکی از بزرگترین المپیادهای ورزشی کشور

المپیاد ورزشی طلیعه نور

* 1800 دانش آموز در مراحل مقدماتي و نهايي المپياد  «طليعه نور» شرکت ميکنند

ورزش حرفه‌اي و تخصصي با مسابقه و رقابت معنا پيدا مي‌کند. شوراي عالي تربيت‌بدني وبهداشت براي ايجاد انگيزه و هيجان و کشف استعدادهاي دانش‌آموزان، المپياد ورزشي «طليعه نور» را برگزار مي‌کند. بالغ بر 1800 نفر از علامه‌اي‌هاي ورزشکار در مراحل مقدماتي و نهايي اين المپياد شرکت مي‌کنند. به همين دليل رقابت‌هاي ورزشي «طليعه نور» يکي از بزرگترين المپيادهاي ورزشي دانش‌آموزي کشور است. دانش‌آموزان دبيرستان‌هاي دوره اول و دبيرستان‌هاي دوره دوم در 6 رشته فوتسال، بسکتبال، واليبال، تنيس روي ميز، شطرنج و شنا با هم رقابت مي‌کنند. از سال جاري دبستاني‌ها هم وارد رقابت‌هاي طليعه نور مي‌شوند. داوران ملي و بين‌المللي هر رشته در طول برگزاري اين المپياد ميهمان علامه‌اي‌ها مي‌شوند و قضاوت رقابت‌ها را به عهده مي‌گيرند. استعدادياب‌ها هم به تماشاي رقابت‌ها مي‌نشينند و ورزشکاران با استعداد را شناسايي مي‌کنند.

رقابت در استخر قهرماني آزادي

رقابت‌هاي المپياد طليعه نور براي هر پايه به طور مجزا برگزار مي‌شود. براي برگزاري اين مسابقات بهترين امکانات ورزشي سطح شهر تهران انتخاب مي‌شوند. مکان‌هايي مانند استخر قهرماني مجموعه ورزشي آزادي براي رقابت‌هاي شنا. اهميت المپياد ورزشي طليعه نور براي مدارس به حدي است که از تابستان مسابقات انتخابي تيم‌هاي مختلف را برگزار مي‌کنند تا وقت بيشتري براي آماده‌سازي داشته باشند. حضور در اين المپياد، مقدمه‌اي است براي شرکت در مسابقات ورزشي منطقه‌اي و کشوري. المپياد ورزشي «طليعه نور» باعث شده است تا دانش‌آموزان علامه‌اي در مسابقات منطقه‌اي و کشوري هم نتايج درخشاني کسب کنند. از جمله اين عناوين مي‌توان به مقام اول و سوم مسابقات شطرنج، مقام اول مسابقات بسکتبال و مقام دوم مسابقات فوتسال رقابت‌هاي منطقه‌اي اشاره کرد.

مدارس تيمداري ميکنند

تيم‌هاي ورزشي براي آمادگي در اين المپياد از ابتداي سال تحصيلي خود را آماده مي‌کنند. المپياد ورزشي «طليعه نور» هر سال در دي‌ماه برگزار مي‌شود. مي‌توان گفت که هر مدرسه علامه طباطبايي يک باشگاه ورزشي است و حداقل در شش رشته ورزشي تيم‌داري مي‌کند.